Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 18 ביקורות
×
הריסת מבנים בגדרה - בולדוזר פיתוח - עבודות תשתית ועפר

הריסת מבנים בגדרה

אנו בבולדוזר – פיתוח מעניקים ללקוחותינו בין היתר שירות של הריסת מבנים בגדרה עבודות אלו נעשות בעזרת מגוון כלי עבודה ופתרונות מקצועיים נשמח לתת שירות ונענה לכל בקשה וצורך שלכם צרו קשר

הריסת מבנים בגדרה

הריסות מבנים  בגדרה בשיטות המתקדמות בעולם | מגוון אפשרויות לביצוע עבודות הריסה ופינוי

תוכן עניינים:

הריסת מבנה – על מה מדובר בכלל?

ההבדל בין הריסת מבנה לפירוק מבנה

הריסת מבנה – מי אחראי על פינוי הפסולת?

בולדוזר פיתוח – הריסת מבנים בדגש על בטיחות

איך מתבצעת הריסת מבנה?

ניסור בטון – שיטה ראשונה

הריסה עם צמ"ה – שיטה שנייה

פיצוץ מבנים – שיטה שלישית

הריסה של מבנים באמצעות כלי צמ"ה

מתי תצטרכו שירות של הריסת מבנה?

שני דגשים בעבודת הריסה של מבנה

הריסת מבנה ופינוי – איך לוודא שאני בוחר קבלן מתאים?

פינוי בינוי והצורך בהריסת מבנים – בולדוזר פיתוח

מתי מבנה מוגדר כ"מבנה לשימור", ומתי ניתן יהיה להרוס מבנה ישן?

פינוי המבנה מן התכולה שבו

האם תשתיות המבנה נותקו?

הריסת מבנה – התמודדות של המבנים הסמוכים

הריסה של מבנים בכל רחבי הארץ עם בולדוזר פיתוח

אז מה השירות שלנו כולל?

הריסת מבנים בדרך מבוקרת

איזה פתרונות אנו מציעים לכם?

אל תתביישו לבקש המלצות

לא לשכוח לבצע השוואת מחירים

אל תוותרו על הסכם כתוב

מחיר עבודות הריסה ופינוי

ניסור קלונסאות בטון
ניסור קלונסאות בטון
פינוי הריסות עם בובקט
פינוי הריסות עם בובקט

הריסת מבנה
הריסת מבנה

הריסת מבנה בגדרה – על מה מדובר בכלל?

שירותי הריסת מבנים. רבים האנשים ששומעים את הביטוי הזה ואף משתמשים בו מדי פעם – כאשר בפעמים רבות אין התאמה בין תוכן הביטוי בשפה המקצועית, לבין מה שהאנשים שלא נמצאים בתחום חושבים. אז עוד קודם שנתחיל לפרט עבורכם את מה שעליכם לדעת בכל הקשור לשירותי הריסת מבנים, עלינו להסביר קודם מהם שירותים אלה ואילו שירותים חופפים אליהם.

באופן כללי, בפעולה של הריסת מבנה מתרחשת השמדה טוטאלית של המבנה מן היסוד, כך שלמעשה לא נשאר ממנו זכר מלבד ההריסות אותן אנחנו מפנים לאחר גמר העבודה. יחד עם זאת, פעמים לא תרצו או שלא תצטרכו להשמיד את המבנה מן היסוד, אלא כל מה שאתם מעוניינים בו הוא פירוק מבוקר של המבנה.

עבודה מסוג זה מחייבת היתרים ואישורים מהרשויות המקומיות לפני הביצוע שלה. בשל העובדה שמדובר בפעולה הנדסית, הריסת המבנה חייבת להיערך בתיאום מלא מראש עם מהנדס בניה שיפקח על תהליך הריסתו של המבנה מתחילתו ועד סופו, וכן על כל הפעולות המקדימות שכרוכות בכך, כגון: גידורו של שטח ההריסה; ניתוק המבנה באופן מלא משתיות כמו: חשמל, מים, גז, ביוב ועוד; שמירה קפדנית על כל הכללים הבטיחותיים במהלך הריסת המבנים ולפני.

הריסה של מבנים כרוכה בתהליך מורכב של פירוק מבנה והשמדתו; בין אם אנו מדברים על מבנה ישן, בניין רב-קומות, בית פרטי או מבנה תעשייתי. מטרתה העיקרית של הריסת המבנה נועדה לטובת צמיחה התיישבותית וחידושים אדריכליים. פעמים רבות בשעה שישנו מבנה שעומד לקראת הריסה, במקומו יבוא מבנה גדול וחדש שיניע ויעודד תהליך חשוב של התחדשות אזורית.

 

ההבדל בין הריסת מבנה לפירוק מבנה בגדרה

כאמור, קיים הבדל בין הריסה של מבנה לבין פירוקו. השוני ביניהם מתבטא גם באמצעים השונים בהם אנו נעזרים בכדי להשיג את היעד המבוקש. בעוד עבור הריסת מבנה נשלב בצורה מקצועית בין שימוש בכלים קלים לכלים כבדים, הרי שעבודות פירוק של מבנים מתבצעות בצורה הרבה יותר סלקטיבית, עד שניתן אפילו להשתמש במבנה בצורה בטוחה גם לאחר גמר העבודה. כמו כן, חשוב לציין כי קיימים מבני בטון בעלי ממדים פיזיים גדולים שהדרך הטובה ביותר להרוס אותם היא על ידי פירוק שלהם.

הריסה של מבנה קיים היא פעולה השונה בתכלית מפעולה של בניית מבנה, ובשל כך לא כל קבלן בנייה מוסמך על פי החוק לבצע פעולות כמו הריסות מבנים. חברת בולדוזר פיתוח, בין כל יתר השירותים שהיא מעניקה, נותנת לכלל לקוחותיה גם שירותי הריסה של מבנים, בצורה מקצועית, בטוחה ואמינה. עבור פעולה זו אנו משתמשים במגוון כלים ובציוד מיוחד, בדוגמת פטיש אוויר, מחפרים, דחפורים וכן ציוד הנדסי כבד. עבור מי שלא יודע או זוכר, בער הגו הקבלנים לעבוד עם כדור הריסה, אך כיום השיטה הזו כבר לא נהוגה במדינת ישראל – זאת מטעמים בטיחותיים שונים.

מלבד שיטה זו קיימת שיטה נוספת והיא באמצעות פיצוץ של המבנה המיועד להריסה בצורה מבוקרת. שיטה זו ידועה כשיטה מהירה יותר אך למעשה משתמשים בה רק לעיתים רחוקות, במקרים בהם אין דרך אחרת להרוס את המבנה. השיטה הזו נהוגה בעיקר במטרה לפתוח דרכים חדשות ואזורים שבהם קיים מספר אנשים מועט. לאור זאת, הריסה של מבנים בשיטת הפיצוץ המבוקר לא תיעשה ביישובים עירוניים.

 

הריסת מבנה – מי אחראי על פינוי הפסולת?

כפי שציינו, קבלן ההריסה מחויב לדאוג לפינוי הפסולת של הבניין. כמעט בלא צורך לפרט, ברור לכולם כי בשעת ההריסה של המבנה נוצרת כמות גדולה מאוד של פסולת שעלולה לסכן את האוכלוסייה שמסתובבת באיזור. על איזו פסולת מדובר? פסולת שעשויה ממתכות שונות, בטון, פלדה, עץ, שיש ועוד. שבטיחות התושבים חשובה לנו מאוד אנו נדאג לפנות את הפסולת מסביבת סכנה אל אתרים המיועדים לכך. כהערת אגב נציין, שבחלקים גדולים מהחומרים שמפונים בשלב הריסת המבנים מתבצע הליך של מחזור הפסולת והפיכתו לחומר גלם עתידי יעיל.

למען האמת, אין זה משנה באיזו שיטת הריסה בעל המקצוע שלכם יחליט לעבוד – פירוק על ידי פטיש כבד או פטיש אוויר; פירוק בשכבות; הריסה בתפיסה; החדרה באמצעות שופל; נגיפה; קריעה בסחיבה על ידי כבל מתיחה; פיצוץ מבוקר; פירוק הקונסטרוקציה או שיטות אחרות – הדגש של חברת בולדוזר פיתוח הוא על כך שבעלי המקצוע יהיו מורשים ומנוסים, וינהגו על פי התקנו והחוקים שנוגעים לעניין. בסופו של דבר, מדובר על עבודה שבהתנהלות רשלנית ובלתי בטוחה עלולה להגיע לכדי סכנת חיים.

 

בולדוזר פיתוח – הריסת מבנים בגדרה בדגש על בטיחות

אחת הסוגיות החשובות והכואבות שמלוות את ענף הריסת המבנים הוא – נושא הבטיחות. ראשית, הדבר מתבטא בכח מה שקשור לבטיחות השוהים במתחם ההריסה או בקרבה למקום בכל זמן הביצוע של פירוק המבנה, עבודות ההריסה ופינוי הריסות הבניין. ברור הדבר שנפילת עובדים מגובה, התמוטטות לא מבוקרת של חלקים מהמבנה, סכנה של התחשמלות, היחשפות לרעש עוצמתי מהציוד המכני, היחשפות לחומרים רעילים שמשתחררים במהלך עבודת ההריסה – כל אלה מייצגים רק חלק מן הסכנות המרובות שהליך ההריסה עלול לעורר.

כמו כן, נכון להיום קיימים עדיין במדינת ישראל מבני אסבסט עתיקים הדורשים הריסה מיידית. התעסקות עם מבני אסבסט דורש מקצועיות ומיומנות רבה, זאת מפני שמדובר בחומר מאוד  רעיל שחשיפה אליו עלולה להוביל להשלכות עתידיות הרסניות. מבני אסבסט שמיועדים להריסה צריכים להיעשות בצורה קפדנית ומדוקדקת מאוד ע"י סוקר אסבסט שצריך להכין את הקרקע טרם ההריסה ולפקח על כל ההליך עד לשלב הטמנתו של האסבסט באתר המיועד.

איך מתבצעת הריסת מבנה בגדרה?

נכון להיום בענף הריסות המבנים קיימות 3 שיטות יותר נפוצות עמן משתמשים בשביל לפרק מבנים או להרוס אותם. כיצד בוחרים באיזו דרך להשתמש? הדבר מושפע מכמה גורמים מרכזיים כמו: הצורך, תנאי השטח וסוג המבנה. כפי שנרחיב בהמשך, לרוב ההחלטה באיזו דרך יש להיעזר תתבצע לאחר התייעצות עם מהנדס מוסמך.

 

ניסור בטון – שיטה ראשונה

אחת השיטות היותר מומלצות לפירוק מבנים או הריסה של מבנים בגדלים קטנים עד בינוניים, או במידה וצריך לעשות עבודה סלקטיבית יחד עם הקפדה על בטיחות מקסימלית של חלקי הבנייה האחרים – היא שיטת הניסור בבטון. פירוק והריסה של מבנים על ידי ניסור בבטון צריכה להיעשות בצורה מבוקרת באמצעות חיתוך של עמודי הבטון, קורות הבטון, וכן ניסור הרצפה, התקרה והקירות.

פעולת הניסור צריכה להיעשות על ידי מסורים גדולים ומיוחדים המורכבים מדיסק משונן ועגול המצופה בשכבה של אבקת יהלום המסתובב במהירות אדירה שמאפשרת לדיסק לחדור קירות בטון וברזל עבה. כמו כן ניתן ליצור חתכים בקווים מדויקים ולינאריים. ניסור בטון באמצעות מסור יהלום הוא יעיל כל כך עד שאפשר לנסר גגן מבטון או לחתוך מבנה קיים לחלקים שונים – וכל זה בשיטה יעילה ובטוחה. חברת בולדוזר פיתוח מתמחה מזה שנים רבות בהריסה של מבנים על ידי מסור יהלום המנסר בטון בכל עובי.

 

הריסה עם צמ"ה – שיטה שנייה

שיטה נוספת בה אנו משתמשים להריסת מבנים היא, באמצעות כלי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי). הריסה של מבנה באמצעות כלי צמ"ה יכולה להיעשות על ידי מעמיסי, טרקטורים, כדורי הריסה וכן זרועות מכניות שתפקידן לשבור בטון ולחתוך פלדה וברזלים על ידי לחץ הידראולי. הריסה של מבנים באמצעות כלי צמ"ה איננה בררנית ולמעשה כמעט בלתי אפשרי לבצע איתה הריסות מבוקרות של חלקי מבנים קטנים. עם זאת, זו שיטה מאוד יעילה להריסת מבנים בכל מה שקשור לנזק סביבתי עבור המבנים הסמוכים. לאור זאת, אין חשש בהיבט הזה להשתמש בשיטה הזו בשטחים עירוניים צפופים או באיזורי תעשייה.

חברת בולדוזר פיתוח מבצעת הריסה של מבנים באמצעות כלי צמ"ה, כולל שימוש בכלים מתאימים עבור עבודות גדולות.

 

פיצוץ מבנים – שיטה שלישית

השיטה השלישית בסדרת השיטות להריסת מבנים היא – שיטת פיצוץ המבנה. שיטה זו נכון להיום חריגה מאוד בנוף הישראלי, כך שרק לעיתים מאוד נדירות תוכלו לשמוע על שימוש בה. מפני העלויות הגבוהות והמומחיות הרבה שנדרשת עבור השלמת המשימה בדרך זו.

 

הריסה של מבנים בגדרה באמצעות כלי צמ"ה

אם כן, ראינו שלוש שיטות שונות עבור הריסת מבנים: ניסור בטון באמצעות מסור יהלום, הריסת מבנה באמצעות כלי צמ"ה ופיצוץ מבנה. למרות שמדובר על שלוש שיטות שונות, בסופו של יום לכל השיטות הללו יש מכנה משותף. בהריסת מבנה באמעצות ניסור בטון יש צורך להיעזר בכלי צמ"ה כמו טרקטור, מחפרון  או מנוף על מנת לפנות מנאתר את הפסולת. מלבד זאת, חשוב מאוד לזכור שרוב עבודות ההריסה כרוכות בסיכונים רבים, ומשום כך חשוב לשים לב שהתהליך מתבצע בהתאם להנחיות וכללי הבטיחות המחמירים ביותר, וכן שהפרויקט יהיה מלווה בסמכות המקצועית המתאימה.

 

מתי תצטרכו שירות של הריסת מבנה?

כיום שירותי הריסה של מבנים נמצאים בראש רשימת ענפי הבנייה והשיפוץ הנפוצים בישראל, והם באים לידי ביטוי בכל מיני פעולות – הריסה של קירות בודדים, הריסת חלקי מבנים, ואפילו הריבה טוטאלית של מפעלים, בניינים, בתים ומבני תעשייה שגודלם משתנה. את המקרים היותר נפוצים בהם תזדקקו להריסת מבנה נפרט לקמן:

 1. הריסת קירות של מבנה בגדרה

במקרה הזה השם "הריסת מבנה" אולי גדול מדי ביחס לאופי הפעולה הנדרשת. הריסת מבנה לרוב מתייחסת למבנה שלם, בעוד כאן מדובר על פעולה נקודתית שלרוב מתבצעת לטובת שיפוצים. עם זאת, אף על פי שמדובר על פעולה פשוטה יחסית, ככל שתקן הבניה הישראלי מתפתח ונעשה שימוש נרחב בבטון מזוין, עולה הצורך לשבור ולחתוך קירות – פעולה שיכולה להיות מאוד מורכבת.

 1. הריסת חלקי מבנה

הריסה של חלקי מבנה היא פעולה נפוצה מאוד שמתרחשת בעיקר כאשר מתבצע שיפוץ במבנה או כשיש צו הריסה עבור חלק ממבנה מסוים. מטבע הדברים מדובר על פעולה סלקטיבית מאוד שמוכרחת להיעשות מתוך זהירות ודיוק – זאת על מנת למנוע נזקים אופציונאליים. לרוב הריסתו של חלק מהמבנה תתבצע על ידי טכניקה של חיתוך המשולבת עם מנוף או מחפרון. העקירון הוא פשוט: ככל שהחלק שמיעוד להריסה יהיה גדול יותר, כך נצטרך לעבור להשתמש בכלים מסיביים יותר.

 1. הריסת מבנים כחלק מפרויקט התחדשות בגדרה

בקטגוריה הזו אנו מדברים כבר על פרויקטים הרבה יותר משמעותיים ורחבים, כאלה שבמסגרתם יש צורך להרוס מבנים מכל מיני סוגים לטובת פיתוח של השטח. ייתכן ומטרת הריסת השטח תהיה עבור בנייה של מבנים מסוימים או בניינים, או במטרה לשנות את ייעוד של השטח. לאור העובדה שמדובר על פרויקט בסדר גודל משמעותי יותר, ככל הנראה הפרויקט יתבצע על ידי שימוש בכלי צמ"ה.

 

שני דגשים בעבודת הריסה של מבנה בגדרה

מכיוון שאנו מעוניינים שעבודת ההריסה שלכם תתבצע על החלק הטוב ביותר, בחברת בולדוזר פיתוח שמים דגש עיקרי על שני תחומים חשובים ביותר:

 1. בטיחות

כאמור, עבודות הריסה כרוכות מסיכונים ממגוון סוגים שעל כל עובדי המקום יש לשים לב לכך ולהיערך בהתאם, זאת בשביל להימנע מנזקים ותאונות שעלולים לפגוע בגוף או לגרום להוצאות כספיות גדולות. שימו לב, קיימים סוגי עבודות שונים שמחייבים ליווי מהנדס שיפקח מבחינה בטיחותית על הפרויקט. כמו כן, חברת בולדוזר פיתוח מבצעת הרס של מבנים על ידי כלים כבדים ולפעמים גם חדים, מה שמבהיר היטב את הצורך להיזהר לשמור כל הגוף והרכוש שלכם. קבלן מקצועי העוסק בהריסה ופינוי יכול להוות עבורכם מקור רוגע וביטחון. קבלן מקצועי לא עושה רק עבודה יפה אלא מקפיד על כל מה שנמצא בדרך כמו: הקפדה על נהלים מחמירים, שמירה על הנחיות הבטיחות ותחזוק המשמעת בצורה ברורה ועקבית.

 1. פינוי

כפי שציינו עבודות הריסה לא נגמרות רק בהריסת המבנה. או כפי שאומרים: "לא עושים רק חצי עבודה". לאחר סיום תהליך ההריסה על הקבלן לדאוג לפינוי יסודי ומסודר של כל שאריות ההריסה. מלבד הפן האסתטי מדובר פה על הסרת מזיק ציבורי של ממש. באתר בו התבצעה הריסה של מבנה יכולים להימצא כלים מסוכנים מאוד ושאריות פלדה שיכולים להסב נזק משמעותי לאנשים המסתובבים במתחם.

 

הריסת מבנה ופינוי – איך לוודא שאני בוחר קבלן מתאים?

כמו בכל תחום אחר, הניסיון מהווה פקטור רציני בשביעות הרצון של הלקוח מהעבודה. אמירה ידועה בתחום הבניין היא שאם רוצים לבנות מבנה מסוים, חשוב מאוד לשים לב שבעלי המקצוע אמינים ומתאימים. אולם, לא פחות חשוב מבחירת קבלן בנייה מקצועי ואיכותי זו בחירת קבלן הריסה ופינוי ברמה גבוה שיצליח לעמוד ביעדים הנדרשים. בשורות הבאות נפרוס בפניכם מספר טיפים ודגשים לשים לב אליהם. דגשים אלה יעזרו לכם לבחור קבלן הריסה שלא תצטערו עליו.

 1. האם לקבלן יש וותק בעבודה עם הריסות דומות?

ניסיון תמיד היה יתרון. בכל תחום שהוא. גם בתחום הריסת מבנים ואולי יותר מכל תחום אחר  עניין הניסיון חשוב פה מאוד. מכיוון שמדובר על חומרים כבדים ומסוכנים בחירה בנותן שירות מקצועי יכולה להיות מעשה חכם מאוד, הן בהיבט הבטיחותי והן בהיבט הכלכלי. בחירה בנותן שירות לא מקצועי יכולה להסב לכם הרבה נזקים כלכליים ועוגמת נפש.

 1. האם הקבלן מחזיק בכלים מתאימים לטובת הריסת מבנה?

כמו שציינו להלן, קיימות כל מיני שיטות כיצד להרוס מבנים. אולם, כדי שתוכלו לבצע את הפעולות הללו לא די ברצון טוב – צריך גם את הכלים הנכונים והמתאימים. שימו לב, לא כל החברות שמנסרות בטון יכולות גם להרוס באופן חופשי. מדוע? מפני שצריך לטובת קירות עבים מסורים מיוחדים שמתאימים לעובי גדול של 20 ס"מ, מה ששונה מאוד מחיתוך קורת בטון רגילה. אם כן, שימו לב עד כמה חשוב לבחור קבלן הריסה המחזיק בידע ובכלים הנדרשים.

 1. פינוי הריסות בגדרה – למה יש לשים לב לפני שסוגרים עם הקבלן?

פינוי של ההריסות למעשה מהווה חלק מהותי מהעבודה עצמה, ולכן חשוב להתייחס אליו משני היבטים:

א. הצעת המחיר שקיבלתם אליה צריך להתייחס באופן מלא.

ב. לשים לב לכך שפינוי ההריסות נעשה בהתאם לתקנות המשרד לאיכות הסביבה.

 1. האם הקבלן מתאים לעבודה בסדר הגודל לו אתם זקוקים?

כשמדובר על עבודות גדול מובן מאוד יש עדיפות לחברה גדולה. יחד עם זאת, שימו לב לכך שאותה חברה יכולה להציע את שירותיה לעבודות קטנות ובינוניות במחיר גבוה מאוד. מדוע? מפני הצוותים הגדולים וכלי העבודה שפעמים רבות אין בהם צורך, וניתן לסיים את המשימה בצורה יעילה יותר ועם אמצעים זולים יותר. חברת בולדוזר פיתוח מוכנה ומזומנת לביצוע של עבודות הריסה ופינוי בצורה ייעלה ועם מגוון אמצעים שיבטיחו לכם תוצאות יעילות ואיכותיות מאוד.

 

פינוי בינוי והצורך בהריסת מבנים בגדרה – בולדוזר פיתוח

סיבות רבות יכולות להיות להריסת מבנה. כיום ידועה השיטה של "פינוי בינוי", שיטה נפוצה מאוד בארץ שתושבים רבים נהנו ממנה. מה אומרת שיטת "פינוי בינה"? העיקרון פשוט מאוד: המבנה הישן נהרס, ובמקומו נבנה מגדל מגורים חדש. לפעמים יש צורך לבצע הריסה של מבנה עקב מצבו הרעוע. בכל אופן, הריסה של מבנה איננה תהליך פשוט.

על מנת להגיע ליעד בו המבנה כבר הושמד כליל, יש צורך לעבור מספר שלבים, לקבל אישור בנייה, אישור הריסה ותכנון מחדש, תהליך שיכול להתפרס על פני כמה שנים. יחד עם זאת, גם פעולה ההריסה בפני עצמה לוקחת זמן. מלבד כל הפעולות הללו אין לשכוח כמובן את שלב פינוי ההריסות של המבנה לאתר המיועד לכך. ובקיצור, כדאי לאזור סבלנות בכל הקשור להליך הריסה מבנה.

 

מתי מבנה מוגדר כ"מבנה לשימור", ומתי ניתן יהיה להרוס מבנה ישן?

כדאי שתדעו – גם אם המבנה אותו אתם מעוניינים להרוס כבר ישן מאוד, לא בהכרח שתוכלו לקבל אישור הריסה עבורו. כיום קיימים מבנים ישנים רבים במדינת ישראל שמוגדרים כ"מבנים לשימור". המשמעות של ההגדרה הזו היא שלקבלן, בכל סדר גודל שהוא, אסור להרוס אותם. אז מה נעשה אם אנחנו רוצים לבנות באתר הזה? התפרון הוא לבנות מעל המבנה הקיים. לצורך העניין, מבנה אבן בעל מספר קומות ועם חצר, ייתכן מאוד שיוגדר כמבנה לשימור. פעמים שהיזם ייבנה בניין בחצר של המבנה, כאשר במקום המבנה הישן ייבנה למבנה לטובת הציבור.

רבים שואלים אותנו האם ניתן לבצע הריסה של מבנים ישנים בלא בעיה חוקית? קיימים מבנים ישנים שאינם בנויים מאבן, למבנים אלה יש נטייה להתפורר מבפנים. לאור העובדה הזו, לעיתים קרובות מבנים מסוג זה ייהרסו גם בלא הליך של "פינוי בינוי", זאת מפני שמבנים אלה הם בעלי פוטנציאל סיכון של כל התושבים שמסתובבים באזור שלהם.

 

פינוי המבנה מן התכולה שבו לצורך ההריסה

אחד השלבים המקדימים החשובים לפני הריסת המבנה הוא – פינוי תכולת המבנה. אמנם, רובו המוחלט של הציוד יפונה מהמבנה כבר על ידיו של בעל המבנה, אולם במקרים בהם בעל המבנה אינו מפנה את תכולת המבנה – הפינוי יתבצע באמצעות היזם של הריסת המבנה. את ערימת החפצים והגרוטאות שמפונים מהמבנה, ייקחו הפועלים אל עבר פח הזבל שסמוך למבנה. פעמים רבות יוצא שהעוברים והשבים מוצאים חפצים שימושיים ובמצב טוב מתוך הערימה שפונתה מהמבנה.

 

האם תשתיות המבנה נותקו?

חברת בולדוזר פיתוח העוסקת בהריסת מבנים מזה שנים רבות, דואגת לכך שהמבנה ינותק לפני ההריסה בצורה מוחלטת מכל התשתיות אליהן המבנה מחובר. על אילו תשתיות מדובר? כל מבנה תקין בישראל מחובר לתשתיות מים, חשמל וגז – הריסה של מבנה שעה שהמבנה מחובר לכל התשתיות הללו יכולה להיות הרסנית. על כן, מקפח הבנייה והקבלן המבצע חייבים לדאוג לניתוק הזה בצורה בטוחה. מלבד הפעולה הזו, הקבלן המבצע צריך להודיע לכל החברות הרלוונטיות ולרשויות על ניתן המבנה מהתשתיות הנ"ל.

 

הריסת מבנה – התמודדות של המבנים הסמוכים

היבט נוסף שנגזר ממציאות של הריסת מבנה הוא – איכות החיים של התושבים הסמוכים למבנה במהלך תקופת ההריסה. במהלך תקופה זו, תושבי המבנים הסמוכים למבנה העתיד להיהרס סובלים מרעש כבד ומאבק. האבק אינו "מועיל" בלשון המעטה לבריאות התושבים ולנשימה שלהם. בנוסף לכך דיירי הבניינים נאלצים לשמוע את רעש הטרקטורים מבוקר עד ערה. אולם, חשוב לזכור שהסבל הזה חולף וזמני והרווח שלו לציבור הכללי הוא אדיר. בשנים האחרונות התבצעו תוכניות פינוי ובינוי רבות במדינת ישראל, תוכניות שיצרו עשרות אלפי יח"ד חדשות ברחבי הארץ – וממילא מגורים חדשים להמוני משפחות בישראל.

 

הריסה של מבנים בכל רחבי הארץ עם בולדוזר פיתוח

אז אם אתם מעוניינים בהריסת מבנה שבבעלותכם, חברת בולדוזר פיתוח היא הכתובת הנכונה. חברת בולדוזר פיתוח תנהל לכם את הליך הריסת המבנה, החל מפגישת הייעוץ הראשונה ועד לשלב הסופי של פינוי הריסות המבנה. התהליך עובר דרכנו בצורה מסודרת מאוד. ראשית, אנו קובעים עם בעל המבנה המיועד להריסה פגישת ייעוץ. יד ביד אנחנו מתכננים את כל תהליך הריסת המבנה. על פי התקציב אותו מקצה בעל המבנה, התכנון הולך ומקבל צורה. חברת בולדוזר פיתוח דואגת לך של תהליך הריסתו של המבנה יתבצע בצורה בטוחה ומקצועית. לאחר שלב ההריסה אנו דואגם לכך שהשטח יישאר אסתטי ונקי, בלי זכר לפסולת שהייתה עליו בעקבות ההריסה.

 

אז מה השירות שלנו כולל?

החל מן השיחה הראשונה ועד לתום העבודה אנו נספק לכם את כל השירותים שתצטרכו עבור הריסת המבנה – ייעוץ זמין ויום-יומי, ייעוץ אודות התקציב, בדיקות שיטתיות באתר, ניהול מלא וכמובן הריסת המבנה ובמידת הצורך – בנייתו. כחלק ממערך השירות שלנו, צוות העובדים המקצועי והמיומן שלנו יבצע עבורכם איזה סוג הריסה שתרצו, בכל אתר בנייה שתבקשו, וכל זה תוך פינוי מידי של כל חלק המבנים והחומרים שהצטברו בעקבות הקידוח והניסור.

בחברת בולדוזר פיתוח כל הסוגים של הפרויקטים בקטגורית "הריסת מבנים" נעשים בצורה מקצועית ואמינה, וזאת תוך עמידה קפדנית בנהלי הבטיחות המחמירים ביותר ובלוחות הזמנים שמבקש השירות מציב לנו.

 

הריסת מבנים בדרך מבוקרת בגדרה

אז במידה ואתם מחפשים צוות עובדים שיוכל לבצע עבורכם הריסה של מבנה שמתוכננת בצורה מדוקדקת ומבוקרת, חברת בולדוזר פיתוח זה הפתרון האידאלי עבורכם. שנות העבודה הרבות והניסיון הרב שהצטבר לנו בתחום מאפשר לנו להציע בביטחון רב שירות מקצועי בכל רחבי הארץ. בזכות שנות הניסיון והמומחיות שאינה מוטלת בספק, ובזכות הבדיקות היסודיות של מתחם העבודה בכל שלב ושלב, ובזכות הייעוץ הקרוב אותו תקבלו – אנו סמוכים ובטוחים שהעבודה איתנו תיתן לכם ראש שקט.

פעמים רבות לקוחות פונים אלינו בספקנות, מפני שהם טוענים שהמבנה שלהם צר מדי, צפוף מדי, נמצא בגובה או מתחת לקרקע והגישה אליו מורכבת. לאחר שיחה קצרה איתם ובירור נוסף אנו מצליחים להרגיע אותם שהחברה שלנו עובדת גם במצבים המסובכים ביותר, וזאת תוך הקפדה ושמירה על נהלי הבטיחות והבריאות המחמירים ביותר. כמו כן, אנו משתדלים להפחית כמה שניתן את הרעש הסביבתי ואת הפגיעה בחיים היום יום השגרתיים.

חברת בולדוזר פיתוח מוכרת בציבור בתור חברה עם סטנדרטים גבוהים ואיכות עבודה משובחת. הגישה השיווקית שלנו וכן שירות הלקוחות האדיב שאנו מדגישים מאוד בחברה שלנו, נותנים ללקוחותינו הרבה ביטחון במהלך העבודה איתנו.

 

איזה פתרונות אנו מציעים לכם?

חברת בולדוזר פיתוח מספק מענה עבור כל סוגי ההריסה השונים. לא משנה אם מדובר על הריסה של מבנה בודד או על הריסה של מבנה מסחרי גדול – חברת בולדוזר פיתוח תהיה שם בשבילכם. במידת הצורך והבקשה נוכל לספק עבורכם גם פיתרון הריסה מודרני ומתקדם. פעמים רבות אנו משתמשים ברובוטים וכלים מתקדמים המעוצבים בצורה מיוחדת בדיוק בשביל צרכים כמו הריסה של מבנים, ובכך למעשה מבטיחים לכם את התוצאות הטובות ביותר.

 

אל תתביישו לבקש המלצות

כמו בכל תחום הרכש, ובייחוד בתחום כמו הריסת מבנה, קבלת המלצות מלקוחות קודמים נותנת מצג מסוים אודות מקצועיות החברה אודותיה אתם מבררים. במידה ואתם רואים הרבה המלצות על קבלן הריסות זוהי עדות מעולה להרבה מרכיבים נוספים מלבד העבודה עצמה, כמו: עמידה ביעדים, יחס חם ואדיב, שירות מקצועי ומחיר הוגן. אל תתביישו לבקש מנותן השירות מספר של לקוחות קודמים להם הוא נתן שירות, והם יהוו עבורכם מדד טוב לאופי העבודה ורמת המקצועיות בה הוא עובד. אנו נשמח להביא לכם רשימה ארוכה של לקוחות שנהנו לעבוד תחתנו!

 

לא לשכוח לבצע השוואת מחירים

כמובן שגם מחיר העבודה מהווה פקטור משמעותי. בתחומים פעוטים לא מבצעים יותר מדי השוואות מחיר, אך בתחום כמו הריסת מבנה השוואת הצעות מחיר היא פעולה מתבקשת. יחד עם זאת, עליכם לזכור שפעמים רבות השוואת המחיר איננה דבר מוחלט, מפני שהמוצר אינו זהה בכל המקרים. מכיוון שכל קבלן הריסה נותן שירות שונה, בהתאם לכך גם הצעת המחיר שהוא ייתן לכם עשויה להשתנות. לצורך העניין, הצעת מחיר אחת יכולה להיות יקרה יותר מהצעה אחרת, אך הסיבה לכך היא שההצעה הראשונה כוללת פינוי של פסולת המבנה לאתר מורשה, שעה שההצעה השנייה אינה כוללת את המרכיב הזה. בשל כך חשוב מאוד לשים לב לכך שהצעות המחיר מתייחסות לאותם פרמטרים.

כאן המקום לציין שרבים מהאנשים בוחרים לחפש את ההצעה הזולה ביות – מה שבטווח הרחוק עשוי להיות בלתי משתלם בעליל. אל תתפתו לקפוץ על הצעת המחיר הנמוכה ביותר שיכולה להעיד על איכות עבודה נמוכה, כמו שהצעת המחיר הגבוהה ביותר לא מעידה בהכרח על איכות העבודה של נותן השירות.

 

אל תוותרו על הסכם כתוב

קבלן הריסות שמשדר רצינות, ירצה לבצע את העבודה רק במסגרת הסכם מסודר עליו עברתם ביחד. בתוך הסכם זה יהיו כתובים כל ההתחייבויות שנותן השירות התחייב בפניכם, עם התייחסות ללוחות הזמנים, הגדרת העבודה, אופן הביצוע שלה ועניין התשלום. הסכם מסודר שכזה יוכל למנוע מכם הפסדים כספיים והרבה עוגמת נפש.

 

מחיר עבודות הריסה ופינוי בגדרה

מחיר עבודות פינוי והריסה נמדד על פי מספר מרכיבים, כמו: היקף העבודה, מורכבות העבודה ושיטת העבודה. חברת בולדוזר פיתוח מציעה בפניכם מחירון מפורט של עבודות פינוי והריסה. יש לציין שהמחירים הנ"ל מתייחסים לעלות פר מטר.

 • הריסה של קיר בגדרה – החל מ-100 ש"ח
 • הריסה של קיר גבס  – החל מ-65 ש"ח
 • הריסה של גדר בטון או חומה – החל מ-115 ש"ח
 • הריסה חלקית של מבנה – החל מ-185 ש"ח
 • הריסה של מבנה תעשייה – החל מ-250 ש"ח
 • הריסה של מבנה מסוכן – החל מ-295 ש"ח
 • הריסה של בית – החל מ-190 ש"ח

אנו ממליצים לכם להתקשר עוד היום בכדי שנוכל להעריך בצורה טובה ואמינה את עלות העבודה, ובכדי שנוכל להציע לכם  את המחיר המשתלם ביותר עבורכם!

סיבות נוספות להריסת מבנים בגדרה

ישנם סיבות רבות לביצוע עבודות הריסה למבנה קיים הסיבה הנפוצה ביותר היא עכב התחדשות עירונית שבה מפנים מבנים ישנים ונמוכים ובונים במקומם בניינים גדולים וחדשים.

-התחדשות עירונית

בניית מתחם בניינים זה הפך להיות דבר שבשגרה במדינתנו המתפתחת. במסגרת תהליך הפינוי בינוי נרכשים כל הקרקעות שבאיזור. המבנים הקיימים מתוכננים להריסה על מנת להתחיל עבודות חפירה בשטח.

-סכנה בטיחותית

לעיתים נאלצים אנו להרוס מבנה בגלל סכנות הנדסיות שהמבנה מט לנפול ולא נשאר אלה להרוס אותו.
בחלק מהמקרים ניתן להרוס חלקים ספציפיים בלבד ולא את המבנה כולו. על שיטות ההריסה נרחיב בהמשך.
בעזרת ניסור בטון ביהלום אנו מסוגלים לבצע עבודות הריסה חלקיות בגדרה מבלי לגרום נזק לשאר חלקי המבנה.

-חריגות בנייה לא חוקיות

דבר ראשון לפני שניגשים למשימה צריך להבין אם איזה סוג מבנה יש לנו עסק. כל מבנה יש את הצורה שבה הוא בנוי ואת הדרך שכדאי להרוס אותו עם מיזעור נזקים לסביבה. לפי סוג המבנה ובהתייחסות לסביבת המבנה נקבל החלטות איך כדאי להרוס את המבנה.

 

-חיסכון בתשלומי ארנונה

ישנם דברים רבים שצריך לבדוק לפני תחילת עבודות ההריסה בגדרה. אפשר לומר שכל הדברים הם סביב בטיחות בטיחות בני האדם מסביב ובטיחות המבנים והמתקנים באיזור ההריסה. בסקר זה נערוך בדיקה מסביב לאתר ההריסה ונציין נק' תורפה שעלולות לצוץ במהלך ההריסה בבדיקה זאת נבדוק את תקינות המבנים הסמוכים ונשלול כל אפשרות של נזק שעלול להיגרם להם בתהליך העבודה.​

תכנון הריסת המבנים בגדרה

 • ביצוע סקר הנדסי למבנה דבר ראשון לפני שניגשים למשימה צריך להבין אם איזה סוג מבנה יש לנו עסק. כל מבנה יש את הצורה שבה הוא בנוי ואת הדרך שכדאי להרוס אותו עם מיזעור נזקים לסביבה. לפי סוג המבנה ובהתייחסות לסביבת המבנה נקבל החלטות איך כדאי להרוס את המבנה.
 • בדיקות השטח שמסביב למבנה ישנם דברים רבים שצריך לבדוק לפני תחילת עבודות הריסת מבנים בגדרה. אפשר לומר שכל הדברים הם סביב בטיחות בטיחות בני האדם מסביב ובטיחות המבנים והמתקנים באיזור ההריסה. בסקר זה נערוך בדיקה מסביב לאתר ההריסה ונציין נק' תורפה שעלולות לצוץ במהלך ההריסה בבדיקה זאת נבדוק את תקינות המבנים הסמוכים ונשלול כל אפשרות של נזק שעלול להיגרם להם בתהליך העבודה.

בחירת שיטת ההריסה בגדרה

 • הריסות מבנים בגדרהניתוק חלקי המבנה

  שיטה זאת היא הנפוצה ביותר בישראל במסגרת השירות הורסים את המבנה כמעט בסדר דומה לבנייתו.
  ניתוק חלקי המבנה מתבצע בעזרת ניסור בטון ביהלום ושימוש במנופי זרוע. במידה ויש קורות ברזל נתמודד איתם בעזרת חיתוך בלהבה.

 • הריסה בעזרת כלי צמ"ה

ישנם באגרים המיועדים לעבודות אלו. כלים אלו בעלי זרוע ארוכה במיוחד עם צבת אידראולית בקצה שבעזרתו מתחילים בפירוק המבנה מלמעלה למטה. במבנים נמוכים יחסית ניתן להרוס גם בעזרת באגר רגיל עם פתיש דפיקה. הצבא והמשטרה נוהגים להשתמש הרבה בd9 לביצוע עבודות הריסה בגדרה, כלי זה דוחף את המבנה מחלקו התחתון עד שמתמוטט תחת הלחץ הכביר.

 • הריסה בעזרת פיצוץ

הריסה בעזרת חומרי נפץ היא השיטה היעילה ביותר למוטט אלמנטים גדולים כגון גשרים פירי מנהרות ובניינים.
הבעייה היא שהריסה בעזרת חומרי נפץ מצריכה אישורים מיוחדים שלא ניתנים בקלות.
הריסה בעזרת פיצוץ מצריכה את ההכנות הגדולות ביותר. שכן הפיצוץ מהווה הפרעה סביבתית חמורה שצריך להתכונן וליידע מראש גורמים רבים בסביבה.

 • שילוב שיטות ההריסה

מניסיוננו האישי ברוב המקרים נעשה שימוש של כמה משיטות ההריסה במקביל. בכל הריסת מבנים בגדרה נעזר בכל הציוד והיידע העומדים לרשותינו על מנת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

 • הכנות השטח לקראת ההריסה

לפני ההריסה נסמן באדום את האיזורים המועדים לסכנה ונמנע מכל אדם להתקרב אל אזורים אלו, במידת הצורך נאייש עמדות בסדרנים ומאבטחים למניעת עוברי אורח העלולים להיפגע.

 

ניתוק מבנים עם ניסור בטון ביהלום
אנו מבצעים מגוון עבודות הריסה בכל סדר גודל כולל הריסה חלקית של מבנים בסיוע ניסור בטון ביהלום. בעזרת ניסור בטון ביהלום אנו מסוגלים לבצע עבודות הריסה חלקיות מבלי לגרום נזק לשאר חלקי המבנה.

 

סוגי עבודות להזמנה דרכינו:

 • הריסת בית דו משפחתי
 • הריסת חדר בבית קיים
 • שימור חוץ במבנים עתיקים
 • חיתוך קירות ותקרות בטון
 • פתיחת פיר למעליות במבנה קיים

 

הריסה בגדרה

 

חשוב לנו להבהיר לכם שאנו כאן למענכם! צוות העובדים המסור שלנו מגיע אליכם עם מגוון כלי עבודה לפי הצורך. באפשרותנו לסייע לכם בכל מה שקשור מסביב, תרגישו בנוח לשאול ולבקש תוספות לעבודה גם אם זה לא מרגיש לכם קשור. תנצלו את זה שאנחנו אצלכם בביתבאתר.. לצוות העובדים שלנו ידיים טובות וברשותינו מגוון כלי עבודה לשירותכם. נשמח לתת מענה מסביב לשעון במסגרת הפעילות שלנו מוזמנים ליצור איתנו קשר בשמחה. צוות בולדוזר -פיתוח

נשמח לתת שירות מוזמנים להתקשר לייעוץ והצעות מחיר

 

מחפשים שירות? השאירו פרטים ונחזור אליכם

מידע נוסף