Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 18 ביקורות
×
התקנת דשא סינטטי - כל מה שתצטרכו לדעת - איפה כדאי לקנות דשא סינטטי? {דשא סינטטי מחיר מומלץ}

התקנת דשא סינטטי – כל מה שתצטרכו לדעת

דשא סינטטי

לפניכם מדריך מפורט המסביר את כל השלבים הנדרשים להתקנת דשא סנטטי כמו כן רשימת חנויות לקניית דשא סיננטי בפריסה ארצית, כל המחירים עבור התקנת דשא סיננטי, מדריך עשה זאת בעצמך עם כל שלבי ההתקנה וכמה טיפים מנצחים.

רשימת ספקים וחנויות למכירת דשא סינטטי

גלילי הדשא בדרך כלל מגיעים לארץ ברוחב של 2-4 מטר. שאתם מתקשרים לשמוע פרטים ומחירים תחשבו מראש כמה מטר רץ אתם צריכים ובאיזה רוחב הגליל. בכל חנות יחתכו לכם את המידה הרצויה לפי מטר רץ ברוחב הגליל המתאים לכם ולפי סוג הדשא שתבחרו.

להלן רשימה שאספנו עבורכם:

הכל בו לגן: טלפון: 03-9328580                    כתובת: מושב נחלים

דשא דשא:        טלפון – 1-700-70-60-96        כתובת: מושב חגור

מיסטר דשא: טלפון: 050-2278722             כתובת: בעלי המלאכה 15, קרית עקרון
וידרKNV: טלפון: 054-3540555                 כתובת: וידר לבית ולגן , כפר קאסם

משתלות אייל: טלפון 08-9226544                 כתובת: מושב ישרש משק 46
משתלת ירוק נס הרים: 02-533-0902            כתובת: דרך החלמית, נס הרים

הגרעין: לצפייה בפירוט הסניפים לחץ כאן

פשוט ירוק: טלפון -1-700-700-029               כתובת: רחוב האסיף – איזור תעשייה באר טוביה

ג. חיון לבית ולגן: טלפון –  08-8662713         כתובת:  מושב אמונים, מתחם תחנת הדלק

דשא קבוע: טלפון: 077-2150031,                 כתובת: כביש 444, כוכב יאיר

הולי דשא סינטטי: טלפון – 072-2203525       כתובת: חיים לסקוב 1, עפולה
הדר נוי משתלות: טלפון- 054-4235040         כתובת:   רחוב אליהו 59, באר יעקב

דשא עוז: טלפון: 08-8539988               כתובת: המתכת 48, אזור תעשייה צפוני, אשדוד

ירוק ישראלי: טלפון: 03-7655555               כתובת: השרף 6, רמת השרון

איזה ציוד תצטרכו בשביל להתקין דשא סינטטי באופן עצמאי?

ג'בקה - מהדקת אדמה
ג'בקה – מהדקת אדמה

על מנת להתקין דשא בכוחות עצמכם תצטרכו להצטייד ברשימת הציוד והחומרים הנ"ל:
סומסום דק עם חול מחצבה
פויוג' (סוג של מגרפה שטוחה)
מוט ישר וארוך
צינור מים
מהדקת אדמה (ג'בקה)
ברזנט בגודל השטח
מסמרים מגולונים לדשא
פטיש
דשא סינטטי בגודל השטח
סכין יפנית .

מדריך התקנת דשא סיננטי שלב אחר שלב.

בתחילת התהליך נפנה קודם כל את איזור ההתקנה מכל הדברים הקיימים בשטח. במידה ויש קוצים שיחים מבצעים עבודת גיזום וניקוי של כל השטח מראש. לאחר שהכל נקי נחשב את הגובה הסופי של הדשא ולפי זה נפעל בהתאם.

אם יש לכם אדמה שמגיע כבר לגובה הסופי תצטרכו לפנות אותה לטובת הסומסום.

עבודות מיני מחפר
ישור שטח הגינה עם מיני מחפר

כמה סנטימטר סומסום צריך דשא סינטטי? והאם אפשר להתקין דשא על גבי אדמה?

את הדשא סינטטי כפי שרשמתי למעלה צריך להתקין על סומסום זה לא סומסום רגיל זה סומסום דק מעורבב עם חול מחצבה.
מבחינת גובה הסומסום צריך לפחות 10 ס"מ ואם יש אפשרות ליותר גובה עדיף. הסומסום הוא חומר שנוח לפלס ולאחר הידוק הופך להיות משטח קשה ויציב ולא נותן לצמחים מתחת אפשרות לגדול. ומנגד לא אטום לגמרי ומאפשר למים לחלחל דרכו.

האם אפשר להתקין דשא סנטטי על אדמה?

במידה ויש אדמה או כל חומר אחר שיפריע לנו להביא את הדשא לגובה הרצוי נצטרך להוריד אותו בגובה על מנת לפנות מקום לטובת הסומסום. במידה ויש גישה לכלי צמ"ה והשטח גדול כדאי להביא מיני נחפרבובקט לסיוע בעבודה.

איך כדאי להביא את הסומסום?

את הסומסום בדרך כלל אנחנו מביאים בבאלות שמגיעות עם מנוף זרוע. את הבאלות אפשר לקרוע שהם עוד באויר ונפזר אותם ישר שהמנוף מביא אותם.

במידה והגישה של המנוף קשה או שיש כמות גדולה של סומסום שצריך לפזר אנחנו מביאים את הסומסום עם משאיות הייבר ומפזרים את החומר על המשטח. במקרים רבים כדאי להשתמש גם במשאבת סומסום להכנסת החומר

פיזור שומשום עם חול מחצבה:

את החומר הנל משטחים באופן שווה על גבי המשטח ומרטיבים ומהדקים עם מהדקת אדמה הנקראת גם ג'בקה (חייב את זה!)להשכיר את הג'בקה עולה 250-300 ש"ח ליום עבודה. המחיר הוא לאיסוף עצמי. זה לא נכנס בכל רכב וצריך שני אנשים להרים את הג'בקה.

פילוס השטח בעזרת מוט:

יש שיטה לפלס את השומשום כמו שצריך בעזרת הטמעת צינורות ברזל בשטח ורצים עם מוט אלומיניום שמשמש אותנו כמו סרגל בין צינור לצינור(נצרף בהמשך תמונות להמחשה). העקרון הוא פשוט צריך שהשטח יהיה ישר! אם השטח לא יהיה מפולס כמו שצריך יראו ויריגשו את זה שיהיה הדשא! לכן כדאי להשקיע ולעשות הכל שהשטח יהיה מפולס כמו שצריך.

הרטבת המשטח במים:

את שטח ההתקנה מרטיבים טוב טוב! כדאי להרטיב ולחכות כמה דקות לפני שמתחילים עם ההידוק אחרת הג'בקה תשקע.

הידוק השטח ע"י מהדקת (ג'בקה):

על השטח נעבור עם הג'בקה הלוך ושוב עד שכל המשטח יהיה מהודק כמו שצריך. אתם תשימו לב שבחלק מהשטח יהיו שקיעות משמעותיות שתצטרכו לפזר שם חומר נוסף ולהרטיב שוב. בכל משטח זה קורה ובתכלס עושים את עבודת הפילוס אפשר לומר פעמיים ושלוש.

התקנת ברזנט שחור:

רוב המתקינים משתמשים בברזנט בדרך כלל צבע חור. אם אין לכם ברזנט אפשר להשתמש גם בחומרים אחרים העיקר שיהיו אטומים. התפקיד של הבנזנט זה למנוע גדילה של צמחים מתחת לדשא.
הברזנט מגיע בדרך כלל בגובה של 2 מטר בצורת גליל ניתן לקנות רק חלק מהגליל מחיר הגליל לפי מטר רבוע או מטר רץ. את הברזנט פורסים וכדאי שיהיה חפיפה משמעותית בין הברזנטים. החומר לא עולה יקר סדר גודל של 2-4 שח למטר רבוע.

את הברזנט אנחנו אוהבים לקבע גם עם המסמרים הארוכים של הדשא שלא יזוז לנו במהלך התקנת הדשא.

התקנת הדשא לאחר הנחת הברזנט

התקנת דשא סינטטילאחר שפרסנו את הברזנט על כל המשטח נתחיל להתקין את הדשא. קחו בחשבון שהדשא כבד ומצריך כמה גברים חסונים להזיז אותו במידה והגליל גדול. יש שיטה נוחה שפורסים את הדשא במקום סמוך חותכים מהגליל חתיכה בארוך הרצוי ורק אז לוקחים את הדשא לאיזור ההתקנה.

את הדשא נחתוך ונשאיר בכל צד כמה ס"מ שאותם נחתוך בסוף שנגיע לשלב החיתוכים המדויקים .

שיטות למתיחת דשא סיננטי:

במהלך ההתקנה יש צורך למתוח את הדשא סיננטי! ניתן לעשות זאת במגוון דרכים:

לעבוד בצורת גליל:
אחרי שהתאמנו את הדשא פחות או יותר למידות השטח נגלגל אותו חזרה לצורת גליל ונתחיל לפרוס אותו כמו שצריך. שהדשא בצורת גליל יותר קל להחזיק בו ולמתוח. התחלנו לפרוס מותחים ותוקעים מסמרים עם קצב ההתקדמות שלנו. זה השיטה היעילה ביותר לדעתנו.

למתוח את הדשא עם היידים:
בשיטה הראשונה יעצנו לכם למתוח את הדשא בעזרת עבודה בגליל לא תמיד זה מתאפשר בשטח לכן אפשר למתוח את הדשא גם בצורה שהוא פרוס. הבעיה היא שאין כל כך אחיזה בדשא ולכן אפשר לקפל את הדשא קצת ולמתוח. בכל מצב מתחילים לקבע את הדשא עם מסמרים במקומות שכבר מתוח הדשא ויושב יפה ואז מתקדמים. לכל אורך ההתקנה ברגע שאפשר לקבע את הדשא נעשה זאת!

מתיחת הדשא עם ראצ'ט:
יצא לי לראות כמה מתקינים שבנו להם סוג של תופסנים משהו שנראה כמו קליפס שנסגר על הדשא ואת הקליפס הזה חיברו לרצועה עם ראצ'ט ומתחו בעזרתו. מי שבעניין יכול לנסות.

אגב ככל שהדשא יותר איכותי  יותר קשה למתוח. מנגד ככל שהדשא יותר איכותי פחות צריך למתוח.

קחו בחשבון שהדשא הסנטטי אחרי שמקבל שמש מסתדר! אז גם אם אתם רואים קצת גלים בדשא סביר להניח שאחרי כמה ימים של שמש או חום משמעותי זה יסתדר.

איך מבצעים חיבורים בהתקנת דשא סינטטי?

עבודת החיבור בדשא הסינטטי דורשת קצת נסיון ומיומנות אך מנגד לא תורה מסיני..
בדשא יש צד אחד שמגיע עם יתרה של כמה ס"מ יריעה בלבד ללא סיבים. יתרה זאת תעזור לנו לבצע חפיפה וחיבור כמו שצריך.

אז איך מחברים? פשוט נצמיד את שני קצוות הדשא אחד לשני ונקבע אותם. כדאי לקבע קודם כל צד אחד ואז להביא אליו את הצד השני. במידה ולא הכל יושב ישר אפשר לחתוך מהצד שבלי התוספת שורה או שניים של סיבים עד להתאמה מלאה ולקבלת תוצאה מושלמת שהחיבור כמעט ולא נראה לעיין.

האם צריך דבק בחיבור הדשא?

על שאלה זאת יש חילוקי דעות בין מתקיני הדשא בארץ ובעולם. לדעתנו אין צורך בשימוש בדבק בחיבורי דשא, המסמרים עושים את העבודה מצויין ולפעמים הדבק רק מסבך ומלכלך את ההתקנה. בקצוות הדשא לפעמים נרצה להצמיד את הדשא אל משטח שאי אפשר לנעוץ שם מסמר ושם כן כדאי לבצע הדבקה של הדשא אל המשטח.

מה עושים אם יש עמוד או משהו באמצע השטח שמיועד להתקנה?

המקרים כאלה נצטרך לבצע חיתוך של הדשא ולהשחיל את העמוד או בריכת הביוב ואז נסגור חזרה את התפר בצורה שלא תיראה לעין. בגני שעשועים שיש שם הרבה עמודים של המתקנים נתמודד עם אתגר זה לאורך כל ההתקנה. התקנת דשא בגני משחקים היא עבודה למקצוענים בלבד!

התקנת דשא סינטטי על גבי ריצוף כל הפרטים:

במידה והדשא שמתקינים הוא איכותי ניתן פשוט להניח אותו על גבי הריצוףהמרפסת ללא תוספת מתחת. אם רוצים לשדרג יש משטחים שונים שאפשר לשים בין הרצפה לדשא כמו פלציב ומשטחי גומי למינהם. העיקרון הוא פשוט צריך שנקבל שטח ישר ואם הצלחנו לשים חומר רך מתחת זה מעולה. שטיחי פלציב ניתן להשיג במגוון חנויות זה לא משהו שמסובך להשיג.

קיבוע הדשא אל הריצוף:

הדשא כבד. אם גודל היריעה גדול והמרפסת מתוחמת בחלק מהצדדים לא חייב לקבע את הדשא הוא לא יזוז. במידה ורוצים לקבע בכל זאת או שיש חתיכות קטנות שמצריכות קיבוע ניתן להשתמש במגוון דבקים ייעודים או לחלופין לקבע את הדשא בעזרת ברגים שייבות ודיבלים אל הרצפה. עדיף דבק!

יש בעיה שנפוצה יחסית שמתקינים דשא על ריצוף שברגע שהוא נרטב לוקח לו זמן להתייבש כי אין למיים איפה לחלחל. כידוע ביריעת הדשא חורים מלמטה ומים מטבעם מחלחלים מטה שיש ריצוף ואין שיפועים נכונים הדבר גורם לבעיות.

השלמת המראה:

לאחר התקנת דשא סינטטי, חשוב לשקול גם את תאורת הגינה כדי להשלים את המראה הכולל ולשדרג את השימוש בשטח החיצוני. תאורה לגינה איכותית לא רק משפרת את האסתטיקה של הדשא הסינטטי בשעות הערב והלילה, אלא גם מוסיפה מימד של בטיחות ונוחות.

מחיר דשא סינטטי כולל התקנה עם חברה מקצועית?

המחיר למטר דשא סינטטי כולל התקנה כולל מצע והידוק ינוע בדרך כלל בטווח שבין 185-150 ש"ח למ"ר. מחיר דשא סינטטי כולל התקנה שהמתקין מביא איתו דשא בשווי של 40-50 ש"ח למטר.

הצעת מחיר כדאי לקבל לאחר ביקור בשטח ההתקנה כי כל מקרה לגופו.

תוחמים לדשא סיננטי כל המידע שתצטרכו לדעת:

אם אתם רוצים להוסיף פיסת אדמה בחלק מהשטח כדאי לעשות גובל משמעותי בין האדמה לדשא. וכדאי שהגובל יהיה גבוה יותר מגובה האדמה בכמה ס"מ אחרת נופל אדמה על הדשא וזה מבאס כל פעם לנקות את זה..

מגוון סוגי גובלים לדשא סינטטי:

העקרון הוא פשוט לקחת חומר יציב וחזק שיתמוך את האדמה שלא תגיע אל הדשא. בחלק מהמקרים גובה האדמה גבוה מגובה הדשא ולכן חשוב שהגובל יהיה יציב.

אנחנו רגילים להתקין את הגובל לפני הידוק הסומסום שעם ההידוק הגובל יתפס כמו שצריך.

סוגי גובלים:
תוכלו להשתמש בתומחים שונים כגון: אדני רכבת, חלוקי נחל, קורות עץ, גובל סינטטי, גובל פלסטיק ועוד.

.

ניקוי ותחזוקה של הדשא סינטטי?

הדשא סינטטי נוח מאוד לתחזוקה ואינו דורש הרבה מאמץ. מה גם שהדשא שקיים היום בשוק מחזיק מעמד יפה ונמכר בדרך כלל עם חמש שנות אחריות.

את ניקוי הדשא אפשר לבצע בעזרת מפוח עלים או ע"י לחץ מים בגרניק. בשנים האחרונות יצא המפוח עלים מהחוק עכב דרישה של המשרד להגנת הסביבה. ולכן חברות הניקיון והגננים אימצו להם מרססות עם עוצמה חזקה ומשתמשים בכלים שמתיזים מים יחד עם האויר. אגב יש רשויות שגם על כלים אלו נותנות קנסות.

במידה ויש לכלוך רב כדאי להשתמש קודם במגרפת עלים וניתן כמובן להשתמש בחומרי ניקוי שונים ללא חשש לפגיעה בדשא.

ראיתי כמה וכמה בתים שגורפים את המים של הספונז'ה עם החומרי ניקוי ועם האקנומיקה על הדשא ולא נגרם שום נזק. אז אם יש לכם לכלוך או משהו מסריח על הדשא תרגישו בנוח להשתמש בסבונים וחומרי שטיפה לא אמור לקרות נזק לדשא.

האם כדאי שגנן יבוא בשביל להתקין את הדשא?

בשנים האחרונות גננים סיפחו אליהם את משימת התקנת הדשא סינטטי כחלק בלתי נפרד מהשירות שלהם מהסיבה הפשוטה שבחלק גדול מהגינות הדשא סינטטי הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הקמת הגינה. מסיבה זאת נאלצים לעיתים הגננים להיות גם קבלני עפר ופיתוח כי בחלק גדול מהגינות והשטחים הציבוריים נדרשת עבודת פיתוח משמעותית ולעיתים גם העברה של תשתיות לפני שנגיע למצב שבו ניתן להתקין את הדשא.

התקנת דשא עם בולדוזר פיתוח:

חלק גדול מהשירות שאנו נותנים ביום יום הוא עבודות פיתוח עבור גננים ואדריכלי נוף. ברשותינו מגוון כלי צמ"ה המיועדים לביצוע עבודות עפר ותשתיות בכל סדר גודל. בנוסף אנו מעניקים שירותי חפירה ובניית בריכות שחייה ויציקות בטון בכל גודל. מגוון שירותים אלו נעשים בעזרת כלי העבודה העומדים לרשותנו וצוות העובדים המסור והמנוסה בביצוע עבודות אלו.

אגב אנחנו מעניקים בין היתר שירות של השכרת כלי עבודה וכלי גינון לכל מטרה ולכל תקופת זמן

אז אם אתם מעוניינים שנבצע את העבודה עבורכם או להיעזר בציוד הקיים ברשותנו.
מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני דרך האתר ונשמח לתת לכם שירות או יעוץ.

בברכה דוד בן עיון
בולדוזר פיתוח
מחפשים שירות? השאירו פרטים ונחזור אליכם

מידע נוסף