Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 18 ביקורות
×
5 דברים שחשוב לדעת לפני השיפוץ - בולדוזר פיתוח - עבודות תשתית ועפר

5 דברים שחשוב לדעת לפני השיפוץ

 

 

 

 

בכתבה זו נשתדל לדבר על חמישה דברים שכדאי לדעת לפני השיפוץ. נתחיל עם הראשון שבהם, והוא כנראה החשוב, ואולי גם הברור מאליו – לדעת את היעד הסופי. היעד הסופי, או הבקשה שלנו לשינוי – יכול להיות מספר דברים שונים, ועל כן חשוב להתמקד ולדעת מה לתקשר לקבלן השיפוצים.

לדעתנו, הנושא של הדמיות תלת ממד – מתאים היטב למצבים כמו אלו, כך שניתן יהיה לתקשר לכל בעלי המקצוע המעורבים – מה למעשה הם בונים, מה הם יוצרים. הן ברמת העיצוב המתבקש (מודרני, כפרי קלאסי, ההייטקיסטי, וכיוצא בזה), הן ברמת סידור האלמנטים במרחב, וכיוצא בזה.

יתרה מזאת, מעבר לכך שאנחנו יכולים לתקשר בבהירות לקבלן מה אנחנו רוצים, אנחנו מבינים מה אנחנו רוצים – בינינו לבין עצמנו. וזה, אלמנט חשוב בהרבה, עבור רבים מתחומי החיים, אם לא כולם. מדוע אנחנו משפצים? מה אנחנו רוצים שיהיה שונה? מה הן התוצאות שאנחנו רוצים לקבל מהתהליך? הנ"ל מתקבץ לכדי הדבר שאנחנו רוצים לדעת לפני השיפוץ, אם בכלל. אולי בסופו של דבר, נקבל חזון והאלמנטים בו יהיו ברורים עד מאוד – חימום תת-רצפתי, מרחב אחסון מעוצב, טוחן אשפה, אמבטיה רחבה – וכיוצא בזה. לדעת מה רוצים, ואז השאר מסדר את עצמו כהלכה, או זו דעתנו.

הדבר הראשון שאתם צריכים זה למצוא איש מקצוע מהימן, שיפוצניק מומלץ בחיפה קל למצוא, רק חשוב לבדוק את הניסיון והמוניטין שלו לפני שסוגרים איתו עסקה.

הזמנת מודד מוסמך – מתאר השטח הקיים

דבר נוסף שניתן ואף מומלץ להיוועץ בו טרם השיפוץ – הוא הזמנת מודד מוסמך. הנזכר לעיל יכול להיות אחראי על מדידת קירות הבית, הפתחים, התאורה, מיקומי האינסטלציה, הנמכות גבס וכיוצא בזה – כך שאפשר להתחיל ולבנות בסיס מסוים להתחיל איתו את העבודה. שהרי, בכל מקרה יש בסיס, שאולי הוא תוכניות של ועדות בנייה כאלו ואחרות, או כאלו שנמצאות בחוזה רכישת הדירה – לבדוק כבר עכשיו מה קורה בשטח – ייתכן שזה יעזור מאוד להליכי השיפוץ.

ריהוט ואזורי מחיה בחלל הנכס

דבר נוסף שניתן ואף כדאי לקחת בחשבון – הוא הריהוט. אם יש לנו רצון לארח אנשים (וזה חלק מהחזון שלנו, בהקשר לנקודה הראשונה שציינו במאמר זה), ועל כן יש לנו עניין להחזיק בפינות אירוח רבות ממדים, הרי שיהיה נכון לקחת את זה בחשבון ואולי להכין אזורים ייעודיים לכך. שלא רק יכולים להכיל את פינות האוכל, או שלל הרהיטים שנרצה להכניס – אלא גם יחמיאו לאזור עצמו, לא משנה כוונתו – ולרהיטים שייתכן שנמצב שם במהלך החיים.

בהירות ותיאום ציפיות לגבי תקציבים

להתחיל עם התקציב. לדעת כמה רוצים להוציא. ואז, בעת קבלת הצעה מאדריכל או מעצב פנים – בהחלט ניתן לדעת על בסיס מה נבנה התמחור, ואולי לערוך את ההצעה בהתאם – או פשוט, לקבל הצעה שמתאימה יותר לתקציב, כמו גם לתקשר באופן ברור את ציפיות הכסף שבעניין. ואולי, דווקא תהא תגלית – שמתבקש לשנות את התקציב כדי לקבל את מה שרוצים – וגם כך, הדבר מתקבל, ועדיין – מקבל בהירות ודיוק.

זאת כיוון, שכאשר הצבנו סכום כסף, וראינו שכדי לקבל את מה שבאמת רוצים מתבקש להוציא יותר – הרי שקיבלנו החלטה מודעת, להגשים את החזון, כדרך השקעה נוספת. מודעות, זה שם המשחק, כמו גם החלטה מדויקת.

תוכניות עבודה לבהירות ודיוק

ולבסוף – תכנית עבודה. כדי שיהיה ניתן לדעת מה להרוס, מה לבנות – מה לעשות לגבי חשמלאי מומלץ למשל, תאורה, אינסטלציה. מה הן מידות הריהוט האפשרויות, מיקמו בחלל. מה העניין של המטבח ותשתיותיו, כמו גם של גופי התאורה, הגבהות הגבס וכיוצא בזה.

הדבר מאפשר לעשות את מלאכת השיפוץ נאמנה – וייתכן שהליך שיפוצים יכול לקבל בהירות רבה ודיוק, כתוצאה מתוכנית שכזו. אמנם, ייתכן שזה מובן מאליו שתהא תוכנית עבודה, אך נו מילא – העיקר שתהיה, לפחות – אם נדמה שכך צריך.

 

מאת מומחי אתר www.t.co.il

מחפשים ניסור בטון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
תוכן עניינים
כתבות בנושא