Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 18 ביקורות
×
החלפת צנרת ביוב - תיקון צינור ביוב כולל תיקון צינור אסבטס - בולדוזר פיתוח

החלפת צנרת ביוב

כל המידע שתצטרכו עבור צנרת ביוב. מחירון החלפת צנרת ביוב או תיקון והתקנת קו ביוב כולל שוחות. סוגי חומרים הקיימים ועוד.

סוגי צינורות ביוב

כל מערכות האינסטלציה חייבות בהחלפת צנרת של ביוב מתישהו. כשאנו מדברים על מערכת אינסטלציה כוונתנו למערכת שמורכבת מצינורות ותשתית מתקדמת, שביחד מספקים מים לאותם מבנים אליהם הם מחוברים, וכן למערכת הביוב האזורית. אם ננסח זאת באופן אחר, כל צריכה של מים, לא משנה אם מדובר על צריכה פרטית או צריכה מסחרית-תעשייתית, לעולם לא תצליח להתממש בלא מערכת אינסטלציה תקנית, וכמובן כזו שכוללת צנרת ביוב.

מערכות האינסטלציה וצינורות הביוב מיוצרים כיום בעיקר מכל מיני חומרים תעשייתיים, כגון: אלומיניום, פלסטיק PVC, נחושת, ברזל ועוד. למרות העובדה שהחומרים הללו נחשבים לחומרים איכותיים מאוד, הרי שהם עומדים בפני שימוש יום יומי שגורם להם להישחק די מהר. בשל המצב הזה כל מערכת אינסטלציה שהיא צריכה החלפת צנרת ביוב מדי פעם.

 

מתי חייבים להחליף צנרת ביוב?

פעולה של החלפת צנרת ביוב צריכה להתבצע בשני מקרים:

 1. התיישנות של צנרות המים והביוב – כאשר המערכות הללו מתחילות לתפקד בצורה חלש יותר, סימן שהן מתחילות 'להזדקן' והגיע הזמן לחדש אותן.
 2. במקרים של תקלות שונות בצנרות המים והביוב – גם אם החלפתם לא מזמן צנרת, לפעמים מתגלות תקלות שונות במערכת שדורשות החלפה נוספת.

כאשר הצנרת מזדקנת או פשוט בעלת תקלות היא לא מצליחה לספק מים לטובת צרכים בסיסיים ביותר, כגון: שתייה, רחיצת פנים, מקלחות וכדו', ובטח שלא להעביר מים למערכות הביוב האזוריות, מה שגורם לבעיות ניקוז קשות, פיצוצים בצנרת ושלל תקלות נוספות שמתלוות לכך.

מלבד הפגמים הללו, מערכת ביוב ישנה ופגומה  עשויה להוביל לסיכונים בריאותיים ותברואתיים רבים, שכן אט אט נוצרת במערכת חלודה, נזילות מים, אבנית, עובש, רטיבות ועוד שלל מרעין בישין, כך שכל מי שאמור ליהנות מהמים הללו יכול למצוא את עצמו ניזוק מהם. בקיצור, כדאי לעקוב היטב מתי אתם זקוקים להחליף צנרת ביוב.

 

סוגים של צינורות ביוב

הקטגוריה של צנרת ביוב איננה מסתכמת בסוג אחד, אלא תוכלו למצוא בתוכה מגוון גדול מאוד של סוגי צנרות. כך, למשל, תוכלו למצוא בה צינורות מים, צנרות ביוב, מערכות אינסטלציה ועוד מכל הסוגים. המגוון גדול וגם איכות חומרי הגלם גבוהה מאוד, כך שתוכלו להחליף את צנרת הביוב שלכם באופן איכותי ביותר, הן מבחינת מערכת האינסטלציה והן מבחינת ההיבט של צריכת המים. מעוניינים לשמוע קצת יותר על סוגי הצנרות השונים? השורות הבאות נכתבו בדיוק בשבילכם.

 1. צנרת מוליטיגול – הצנרת הזו מסיבית, חזקה ועמידה ביותר. הסיבה לכך פשוטה מאוד: צנרת מוליטיגול עשויה מחומרי גלם מאוד איכותיים כגון מתכת וכן 3 שכבות פלסטיק העמיד בפני מים.
 2. צנרת נחושת – צנרת מסוג זה אינה מאפשרת כלל מצב בו מצטברים משקעים או אבנים בצנרת. מה שבעיקר מסייע לה להניב את התוצאה הזו זו העובדה שהיא עשויה כולה מנחשת טהורה.
 3. צנרת מגולוונת – הצנרת הזו נחשבת למיוחדת מאוד בקטגוריה הזו, ואפילו למהפכנית. ומדוע? מפני שהמבנה שלה שונה מכל מה שהכרנו עד עכשיו. הצנרת המגולוונת בנויה כצינור בתוך צינור. הצנרת הזו כוללת צינור אחד שאחראי על ההובלה של המים, וצינור אחר שנמצא בתוך צינור חלול שמודד את הצינור הראשון ולמעשה מגן עליו מפני קור, חום, אוויר ועוד.

לסיכום, החלפה של צנרת ביוב שמתבצעת על ידי החומרים שננקטו לעיל יכולה להבטיח לכם צנרת ביוב איכותית מאוד. במידה ואכן העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, צנרת הביוב שלכם צפויה להיות חיונית ועמידה לאורך שנים. כדי לוודא שאכן התוצאה הזו תתקבל, אנו ממליצים לבדוק היטב מיהו נותן השירות שלכם במסגרת העבודה הזו. לפעמים בדיקות קלות נוספות יכולות לחסוך לכם המון כסף ועוגמת נפש.

 

צנרת ביוב חיצונית

קיימים מקרים בהם עדיף להחליף צנרת ביוב חיצונית. החלפה של צנרת ביוב חיצונית אינה יכולה להתבצע כמו כל החלפה של צנרת ביוב אחרת, זאת מפני שיש צינורות שמתאים דווקא לצנרת ביוב חיצונית. לטובת צנרת ביוב חיצונית צריך לדאוג לצינורות עם כושר עמידות גבוה ללחץ אדמה ולטמפרטורה.

חברת בולדוזר פיתוח עוסקת, בין היתר, בהקמה של צנרות ביוב חיצוניות במחירים אטרקטיביים ובמקצועיות רבה. אז בואו נדבר קצת על צנרות ביוב חיצוניות.

 

סוגי צינורות שמתאימים לצנרת ביוב חיצונית

כאמור, על מנת להקים צנרת ביוב חיצונית צריך להשתמש בצינורות שעשויים מחומרים חזקים העומדים בפני עומסים מכניים, תנודות של מזג אוויר וטמפרטורה, כגון מעברים בין חום לקור ועוד. כמו כן, הצבע של צינורות ביוב חיצוניים צבועים בצבע שונה (כתום) זאת בכדי שיוכלו לזהות אותם במהירות במידה ויש צורך לבצע תיקון, או כשמבצעים עבודות אחרות באזור שלהם ולא רוצים לפגוע בהם.

 

צנרות ביוב חיצוניות – צינורות פולימריים

אז מהם צינורות פולימריים? צינורות פולימריים למעשה הם צינורות שעשויים מתרכובות סינתטיות שעשויות מ- PVC ו-HDPE. צינורות אלה מאופיינים בעמידות גבוהה מאוד, הם קלילים לשימוש ואף המחיר שלהם נוח מאוד. התכונות הללו הופכות את הצינורות הפולימריים לפופולריים מאוד. הצינורות הפולימריים מתאימים מאוד לצנרת ביוב חיצונית.

כעת נפרט מעט יותר על היתרונות של הצינורות הללו:

 1. קלילים – הצינורות הפולימריים קלים מאוד, מה שהופך את העבודה לפשוטה הרבה יותר. כאשר העבודה מתבצעת עם צינורות ארוכים וכבדים העבודה הופכת להיות הרבה יותר מורכבת. עם הצינורות הפולימריים העבודה פשוט נראית אחרת.
 2. עמידים – יתרון משמעותי נוסף שיש לצינורות הפולימריים נוגע בעמידות שלו. הצינורות הללו עמידה בצורה מדהימה בפני עומסים משמעותיים, נזקים מכניים ועוד. כמו כן, צינורות אלה עמידים גם בפני קורוזיה, זאת מפני שהחומרים של הצינור אינם מקיימים אינטראקציה עם כימיקלים אחרים או עם לחות. כפי שציינו, הצינורות הפולימריים גם עמידים בפני שינויי מזג אוויר וטמפרטורות.
 3. משטח חלק – לצינורות הפולימריים יש משטח פנימי חלק ללא משקעים. המטרה של המבנה הזה היא כדי שהצינורות הפולימריים יוכלו לשמש גם כצינורות שמפרקים ניקוז.

בהיבט זה, חשוב שתקחו בחשבון שהצינורות הפולימריים לא עמידים בפני קרני אולטרה סגול, ולכן במידה והם ימוקמו ברחוב, יש לכסות את הצינורות במעטפת מגן.

 

איך מתקינים שוחת ביוב?

שוחות ביוב למעשה אלו מכלים שנמצאים מעל קו הצנרת בשטחים עירוניים, בחצרות בתים, במדרכות ובכבישים. לרוב, לקראת החורף יש לבצע הן במערכות ניקוז עירוניות והן בגינות פרטיות היערכות מוקדמת על מנת למנוע הצפות. הדברים נכונים כפליים במקרים בהם המקומות הללו חוו הצפה משמעותית בחורף הקודם. פעמים רבות היערכות מוקדמת יכולה למנוע אסונות, ובייחוד במקרים בהם יש הצפה של מי גשמים בכמויות גדולות.

 

מה היא שוחות ביוב?

לשוחות הביוב יש תפקיד חשוב מאוד. תפקידן של שוחות הביוב הוא לאפשר למי הגשמים להגיע למערכות הצנרת כך שמי הגשמים יחלחלו פנימה למערך התת קרקעי. על מנת שהחצרות והרחובות לא יגיעו למצב בו הם מוצפים במי גשמים רבים בתקופות גשומות מאוד, שעה שהמערכות התת קרקעיות, באזורים מסוימים, לא מצליחות לקלוט את כמות המים הגדולה שהצטברה – שוחות הביוב מספקות מענה אידאלי ויעיל.

שוחות הביוב בנויות מחומרים שונים; יש כאלה שמורכבות מיציקה, יש מפלסטיק קשיח (PVC) ויש שוחות ביוב שמורכבות מבטון.

המיקום של שחות הביוב הוא בתוך בור אותו חופרים ומכינים לפי עומק השוחה שמתוכננת להיות. לאחר סיום שלב החפירה חברת בולדוזר פיתוח מתקינה את השוחה בבור ומחברת לשוחה את צנרת ה-PVC בקוטר המתאים.

לאחר מכן אנו סוגרים על ידי מופה ובאמצעות חול איכותי הבור מתחיל להתמלא. כאן מגיע תפקידו של המכסה. מעל חלקה העליון של השוחה, החלק שכולל את הצנרת המסועפת, מגיע הזמן להתקין את המכסה. חשוב מאוד לשים לב לכך שהמכסה מחובר ומוצמד בצורה מיטבית, זאת על מנת שגובה הכביש עם המכסה לא יהיה גובה שונה אלא המשך ישיר.

 

מחיר החלפת בריכת ביוב

להלן מחירון של חברת בולדוזר פיתוח לשירותי ביוב:

סוג עבודה:הערות:מחיר:

מחיר החלפת בריכת ביוב

בריכת הביוב עשויה מחומר פלסטי1,350-800 ₪

מחיר החלפת בריכת ביוב

בריכת הביוב עשויה מבטון3,500-2,000 ₪

מחיר פתיחה של סתימת ביוב

 

במקרים בהם יש סתימה בצינור הגלוי ואין צורך להשתמש בביובית550-300 ₪

מחיר פתיחת סתימה בבור ביוב

על ידי לחץ מים ופריסה של צינור באורך מקסימלי של 10 מטר850-450 ₪

מחיר חפירה של שוחות ביוב

המחיר הנקוב לפי מטרים350-250 ₪

מחיר שטיפה של קו ביוב

המחיר הנקוב הוא עבור שטיפה של צינור בקוטר 6-4 צול, ובאורך מקסימלי של 40 מטרים1,100-500 ₪

 

החלפת קו ביוב בחצר

מעבר לעבודות כגון ניקיון של צנרת ביוב, חברת בולדוזר פיתוח נותנת שירות גם עבור החלפה של קו ביוב בחצר, תיקון צנרות והחלפה של מערכות ביוב. באיזה מקרים יש צורך להחליף מערכת ביוב?

 1. במקרה והצינור נשבר, נסדק, התמוטט או שהוא פשוט לא מכוון. מקרים כאלה יכולים לקרות עקב תזוזה של הקרקע, התיישבות, אדמה קפואה ועוד מגוון סיבות שונות.
 2. במקרה של חסימה או סתימה של הצינור. כאשר חפצים זרים או שומן מצטבר מגבילים או מונעים מהזרם הרצוי לפעול בצורה תקנית.
 3. במקרה של קורוזיה. כשקורוזיה מתחילה להפויע במערכת הדבר עלול לגרום למצבו של הצינור להתדרדר, עד שייתכן מאוד והצינור יתמוטט לאורך הקו והזרם שבו יוגבל.
 4. במקרה של צינור נפוח. בעקבות תנאי הקרקע או האדמה חלק מהצינור עשוי להתנפח, מה שיוצר בתוכו שקע שאליו נאספים אשפה וניירות.
 5. במקרה של חיבורים דולפים. לפעמים האטמים שנמצאים בין הצינורות פשוט נשברים, מציאות שמאפשרת למים לדלוף לאזור שמקיף את הצינור.
 6. במקרה של חדירת שורשים. כאשר שורשים של עצים או של שיחים חודרים לצנרת הביוב יש קושי רב לבצע ניקוי רגיל במערכת וממילא הדבר מוביל לפגיעה ממשית בצנרת.
 7. במקרה של צינורות שאינם תקינים. במידה והצינורות הקיימים עשויים מחומרים שלא עומדים בתקן, וככל הנראה מצב הצינורות איננו אידאלי.

אנשי המקצוע של חברת בולדוזר פיתוח מיומנים בכל מה שקשור להחלפת קו ביוב בחצר, כך שבאמצעות הציוד המתקדם והטכנולוגיות המשוכללות בהם החברה משתמשת, בעיות האינסטלציה שלכם עשויות להיפתר במהירות, ביעילות ובשקט.

 

תיקון נזילה בצינור ביוב משותף

בבתים רבים במדינת ישראל יש מערכת צינורות ישנה ובלויה, מציאות שגורמת לבעיות מים ואינסטלציה במקום המגורים. בעיות אלו צצות ועולות במיוחד בבתי מגורים ישנים בהם מערכת הצנרת לא הוחלפה זה זמן רב. בבתים ישנים, ברוב המקרים, הצנרת מורכבת מברזל, מה שמוליד במהלך הזמן קורוזיה וחלודה, וממילא לפגיעה משמעותית באיכות המים.

 

איך נוכל לדעת שיש צורך לתקן את הצנרת המרכזית?

גילוי נזילה סטנדרטית בתוך דירה לא אמורה לקחת זמן רב. אולם, נזילה שנובעת מהצנרת הראשית של בניין מגורים כבר לוקחת הרבה יותר זמן. ומדוע? מכיוון שדיירי הבניין אינם רואים היכן בדיוק הרטיבות נמצאת בבניין.

בין היתר, קיימים 3 סימנים לזיהוי של בעיה בצנרת:

 1. זרימה של מים בלחץ נמוך – במידה וזרימת המים אצל דיירי הבניין (או חלק מהם) פועל בלחץ נמוך וממילא הזרם חלש, ייתכן מאוד וישנה תקלה בצנרת המרכזית של הבניין.
 2. חשבונות מים גבוהים – אם במשך כמה חודשים ברציפות חשבונות המים שדיירי הבניין מקבלים גבוהים בצורה לא סבירה, גם נתון זה יכול להעיד על בעיה שקיימת בצנרת הראשית.
 3. איכות מים נמוכה – אם הטעם של המים איננו טוב או שהמים עכורים, ככל הנראה הדבר נובע מכך שהמים מכילים חלודה. גם סימן זה צריך להדליק לכם נורות אדומות.

 

קודם כל: לאתר את מקום הנזילה

כשמדברים על צינור ביוב משותף, תיקון הנזילה בדרך נכונה חייב להתחיל קודם מאיתור ואבחון של מקור הבעיה. על מנת לאתר את מקור הבעיה יש לבצע בדיקת לחץ שמטרה להצביע על מקום בו המערכת מאבדת מים בצורה חריגה. אחרי שנאתר את מקור הבעיה, אנו נבצע בדיקה נוספת שמטרתה לאתר את המקום הספציפי בו נמצאת הנזילה. הבדיקה הזו מתבצעת על ידי מכשור טכנולוגי בדוגמת מצלמות אופטיות קטנות או מצלמות תרמיות.

עבודות מהסוג הזה אנו ממליצים לעשות אך ורק עם אנשי מקצוע מומחים המחזיקים במכשירים מתקדמים.

תיקון צינור ביוב ללא החלפה בבית משותף

לא תמיד יש צורך לבצע החלפה של חלק מהצנרת או כולה. לפעמים כל מה שנדרש זה רק תיקון מקומי של צינור ביוב שקיים בבית המשותף. במידה ומדובר על נזילה מקומית בחלק ספציפי בצינור ניתן לאטום את הנזילה באמצעות חומר ייחודי. פעמים רבות הפתרון פשוט עוד יותר: עלינו רק לחזק בצורה טובה יותר את החיבורים השונים בין חלקי הצינור.

חברת בולדוזר פיתוח עוסקת כבר שנים רבות בין היתר בעבודות אינסטלציה מאתגרות הכוללות תיקון נזילה בצינור ביוב משותף. להתייעצות, קבלת הצעת מחיר והזמנת שירות עבור תיקון נזילה בצינור ביוב משותף, מוזמנים ליצור עמנו קשר בהקדם.

 

תיקון צנרת ביוב ללא הרס

בעבר, בשביל לתקן את צנרת הביוב אצלכם בבית היה צורך לחפור באדמה, לשבור את המרצפות ולבסוף להחליף את הצנרת. עד לא לפני זמן רב זו הייתה השיטה היחידה בה תיקנו צנרות בעיתיות. אולם כיום, בזכות ההתקדמות המדהימה של הטכנולוגיה, ניתן לספק שירותי תיקון לצנרות תקולות גם מבלי שהבית שלכם ייהפך לאתר בנייה.

הפתרון הזה ללא ספק נשמע מעולה, אבל למרבה הצער הוא לא תמיד ישים. בשיטה האלגנטית הזו של תיקון צנרות ללא הרס ניתן להשתמש אך ורק בצנרות ביוב (קרי: צנרות של מי שפכים) אך לא בצנרות של אספקת מים. ומדוע? מפני שאיטום צנרת מצריך הכנסה של 'שרוול' או טלאי המותאמים לקוטר של צנרת ביוב ולא לקוטר הדק של צנרת המיועדת לאספקת מים.

יש לקחת בחשבון שלפעמים גם בצנרת ביוב לא נוכל תמיד לבצע את התיקון ללא הרס. המשפיע העיקרי לדבר הוא מצב הצנרת – במידה והצנרת סובלת מקורוזיה רצינית או שהיא מתחילה להתפורר, פעמים רבות אנו נעדיף להחליף לגמרי את הצנרת ולא לנסות לתקן אותה. כמו כן, כאשר הבעיה בצנרת מגיעה בשל תנאי שטח בעיתיים (כגון תזוזת הצינור או כשל בהתקנה), אם נטפל בבעיה באופן נקודתי הפיתרון יועיל רק לטווח הקצר. בכדי לטפל בבעיה לטווח רחוק יש לתת פתרון מהשורש.

 

תיקון צנרת ביוב ללא הרס מחיר

לגבי מחיר תיקון צנרת ביוב ללא הרס, כדאי לשים לב לנקודה חשובה: לרוב מחיר תיקון כזה יהיה גבוה יותר מאשר החלפה של צנרת. משמעות הדברים היא שאם ההיבט הכלכלי משמעותי לכם יותר מההיבט של האבק והרעש – ייתכן מאוד ועדיף לכם להחליף צנרת. כאשר הולכים על אפיק של החלפת צנרת, אנו ממליצים לכם לקחת צנרת פלסטיק מסוג SP או PEX שנחשבות לעמידות יותר ביחס לצנרות ברזל. מלבד זאת, גם ההתקנה של צנרות אלה פשוטה יותר.

כשמדברים על מחיר תיקון צנרת ביוב ללא הרס, קשה מאוד לקבוע בעניין דברים ברורים, מפני שטווח המחירים רחב מאוד ומושפע מגורמים שונים, כגון: סוג התיקון, אורך הצנרת, הגישה לצנרת ועוד. לכן, תיקון נקודתי של הצנרת על ידי פאצ' עשוי להתחיל מ-3,000 ₪, בעוד תיקון של תאווי צנרת מלא על ידי שרוול עשוי לקפוץ ל-10,000 ₪, ואף ל-50,000 ₪ – הכל בהתאם לאורך הנצרך של הצנרת.

ובכל זאת, ננסה לתת לכם הערכות של מחירים לעבודת תיקון צנרת ביוב ללא הרס:

סוג העבודה:השיטה:מחיר:

מחיר תיקון צנרת ללא הרס

פאצ'3,000 ₪ ל-60 ס"מ

מחיר תיקון צנרת ללא הרס

התזה אפוקסית2,500 ₪ למטר

מחיר תיקון צנרת ללא הרס

שירוול25,000 ₪ ל-5 מטרים

 

הערה: יש לשים לב שהתמחור הוא עבור מקרים ספציפיים בלבד. בשטח העבודה, בהתאם למבנה הקרקע ולעבודה הנדרשת המחיר עשוי להשתנות.

 

עבודות ביוב

עבודות ביוב למעשה מורכבות מכמה שלבים, כאשר חלק מהעבודות מתבצע מתחת לאדמה. עבודה זו מורכבת מאוד, ולכן מי שמבצע את העבודה צריך להחזיק בכמה שיותר מידע אודות השטח בו הוא עתיד לעבוד ותנאיו. המידע הזה חשוב מאוד מפני שעל ידו יוכל נותן השירות לצפות אילו צרכים עשויים להתעורר במהלך העבודה ומהן התקלות הנפוצות האפשריות שעשויות לצוף באזור הביוב והצנרות. לפני שבעל העבודה מבצע את עבודות הביוב עליו להקפיד על 4 פרמטריים מרכזיים:

 1. שיפוע הקרקע – מי שלא יודע, הצנרת של הביוב נמצאת בשיפוע המגיע עד 10% ולפעמים יש צורך לבצע 'מפלים' בקו של הצנרת, כלומר כיפוף ושינוי של כיוון הזרימה באמצעות צינורות מתאימים. על מנת להתכונן כראוי להקמת המפלים, חשוב מאוד להכיר מראש את השיפועים שצפויים להיות לאורך הקו, וכן את תוואי השטח.
 2. סוג הקרקע – כלי העבודה וסוג הקרקע משפיעים באופן משמעותי על העומק של התעלות החפורות שבהן קווי הביוב והנקודות נמצאים. במידה ויתבצע שימוש לא נכון בציוד או בחומרים ביחס לקרקע עליה מתבצעת העבודה, התוצאה עלולה להיות שקיעה של האדם וסיכון של הצנרת הפעילה וצוותי העבודה.

3.מעל לקרקע – מעל גבי הקרקע צפויים להיות המון מכשולים שיכולים להשפיע בצורה משמעותית על התכנון של שיטת העבודה. הדברים הללו יכולים להיות בניינים, כבישים, עמודים, קווי חשמל ועוד אובייקטים שונים שפשוט יכולים להשפיע על מסלול העבודה. כדאי לשים לב לכך.

 1. מתחת לקרקע – כדאי לשים לב גם לסוגים השונים של שכבות הקרקע, לקווי תקשורת/טלפון, להימצאות של מי תהום ולעוד מרכיבים שעשויים להשפיע על מסלול העבודה. חשוב להכיר את כל המשתנים הללו בכדי להימנע ממצב בו אנו פוגעים בהם.

אם פונים ישר לעבודה בשטח מבלי תכנון מקדים ובדיקות מקיפות (בעיקר של תוואי השטח התחתי והעילי), אתם עלולים למצוא את עצמכם פוגעים בתשתיות, מסתכנים בהתחשמלות ואף מזהמים את הקרקע. לכן, כשמדברים על עבודות ביוב, אנו ממליצים מאוד לבחור בחברה שלא מעגלת פינות, אלא מבצעת את כל הבדיקות הקריטיות והחשובות בצורה רצינית.

 

החלפת קו ביוב בחצר מחיר

סוג עבודה:פירוט:מחיר:

מחיר תיקון צנרת מתחת לריצוף

תיקון נקודתי של צנרת לא גלויה (בקיר או מתחת לריצוף).2,200-1,200 ₪

מחיר תיקון צנרת חשופה חיצונית

טיפול בצנרת חיצונית (גם פלסטיק) והחלפת מחבר מקטע650-450 ₪

 

מחיר החלפת צנרת שאינה גלויה

שבירת רצפות או חפירה והחלפת צנרת בכל הבית- מחיר למטר רץ1,400-900 ₪

מחיר החלפת צינור מים ראשי

מחיר למטר, צינור מים ראשי בתוך בית או דירה250-150 ₪

מחיר החלפת צינור מים ראשי בבניין

המחיר בעבור החלפת קו מים ראשי בבניין, לפי מטר600-450 ₪

 

קבלן ביוב

במידה והמים אינם יורדים בצורה אופטימלית בפתח ניקוז הכיור והאמבטיה, או כשאתם מריחים ריח לא טוב שעולה מהביוב, זה סימן לכך שהגיע הזמן להזמין אינסטלטור. איש מקצוע כזה יוכל לתת לכם מענה למגוון רחב של סיטואציות ומצבים מורכבים, מבעיות שנובעות מאיטום הגומיות ועד בכיות קלות בצנרת. יחד עם זאת, כאשר הבעיה מורכבת מאוד, ההמלצה היא להביא קבלן ביוב שמתמחה במקרים מורכבים יותר.

אז אילו שאלות כדאי לשאול את קבלן הביוב? מהו המידע שחשוב מאוד שתדעו לגביו לפני שאתם מזמינים אותו לבצע עבודה? בשורות הבאות נעסוק בכך.

 1. מהם התחומים בהם קבלני ביוב עוסקים?

קבלן ביוב, למעשה, יכול להעניק לכם שירות מקצועי בתחומים הבאים: הוא שוטף ומתחזק קווי ביוב; מעניק פתרונות לתקלות מורכבות שמופיעות במערכת הביוב, כגון פיצוץ בצינור מרכזי, הצפות, סתימות ושאר נזקים שנגרמים לחלקים השונים של הצנרת; הוא אחראי על תכנון תשתיות ביוב לעסקים, מבנים, מוסדות ועוד.

 

 1. האם לקבלן ביוב צריכים להיות אישורים מיוחדים?

"קבלן ביוב" זהו צמד מילים רחב בעל הרבה התמחויות. לאור זאת, קבלן ביוב נצרך להחזיק באישורים ורישיון בהתאם לאופי העבודה אותה הוא מבצע. לצורך העניין, אישור לפינוי של מי שפכים לעבר אתר ריקון, רלוונטי רק לקבלן שעוסק בשאיבה של הצפות או מתחזק ומנקה בורות ספיגה.

 

 1. האם אנחנו צריכים לבדוק את תחום הביטוח ביחס לקבלן?

אחד הדברים החשובים שאנחנו ממליצים לבדוק אותם הוא, האם הקבלן מחזיק בביטוח בתוקף, כזה שיכסה את העבודות שלו. במקרים בהם נגרמת פגיעה ברכשו או שנגרם נזק לביוב, חשוב מאוד שלכל ההוצאות והפיצויים שכרוכים בתיקון המצב הנוכחי יהיה כיסוי.

 

 1. באיזה סוג של כלים קבלן ביוב משתמש?

הכלים בהם משתמש קבלן ביוב מטרתם אחת: לסייע לו לטפל במערכות הביוב השונות ובתקלות המורכבות שהתעוררו בהן או שצפויות להתעורר בהן. כלים אלה יכולים להיות פשוטים, בדוגמת כלים מכניים, והם יכולים להיות כלים הרבה יותר מתקדמים, בדוגמת רכב ביובית ומצלמה אופטית.

 

 1. איך לבחור קבלן ביוב?

כמו בכל תחום של נותני שירות, ובייחוד בעבודות שמתמקדות בביובים ומערכות מורכבות יותר, בסופו של יום הייתם רוצים שנותן השירות שלכם יהיה מקצועי, בעל ידע רב וניסיון מן העבר. עבודה עם ביוב איננה עבודה פשוטה, אלא מדובר במשימה מורכבת ועדינה. לכן אנו ממליצים שקבלן הביוב אותו תבחרו יהיה בעל מוניטין ועם הרבה המלצות מלקוחות קודמים.

במידה ואתם מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות קבלן ביוב, רוצים לקבל ייעוץ מקצועי או לשמוע הצעת מחיר – פנו אלינו בהקדם. חברת בולדוזר פיתוח מחזיקה בכל האישורים, דואגת לבצע את כל העבודות לפי התקנים והחוקים, ומביאה שביעות רצון לכלל לקוחותיה, וגובה מחירים נוחים מאוד כך שגם בהיבט זה אתם עשויים להיות מרוצים.

 

איטום צינור ביוב

כאשר מופיעים סימני רטיבות אנו נכנסים מיד ללחץ, ובצדק, שכן הרטיבות מצביעה על כך שהבעיה רק תלך ותחריף מעכשיו והלאה. בשל כך, כאשר מתגלים סימני רטיבות חשוב מאוד לטפל בבעיה באופן מידי ולא להזניח אותה. כאשר מזהים רטיבות בצינור הביוב הסיפור הופך להיות מעט יותר מורכב. את מקור הרטיבות אנו נצטרך לזהות ולבצע איטום קפדני עד שהבעיה תוסר. איך מתנהלים במצב הזה ומי יכול לסייע לנו בדבר?

מוצאים רטיבות בצינור הביוב? ככל הנראה יש נזילה

סימנים של רטיבות אינם סימנים שניתן להתעלם מהם, שכן הם סימנים בולטים מאוד. איך ניתן לזהות רטיבות? ראשית, דהייה של צבע מאזור הקיר ככל הנראה מצביעה על רטיבות שמתרחשת באזור הדהוי. יחד עם זאת, לא תמיד מקור הנזילה יהיה בצנרת המים הביתית, אלא ייתכן והנזילה תגיע דווקא מצנרת הביוב. כידוע, גם הצנרת של הביוב מורכבת מצינורות ברזל או פלסטיק, מה שאומר שגם הם עלולים לסבול מנזילות ולהישחק. הנזילות עשויות להשתנות בהתאם למיקום הצינורות ולכמות הרטיבות.

 

כיצד לטפל ברטיבות שקיימת בצינור הביוב?

כאשר אנחנו מזהים רטיבות, החשד הראשון שלנו יהיה שמדובר בנזילה. נזילה יכול להיווצר מכמה סיבות, כאשר ברוב הפעמים הדבר נובע משחיקה של הצינור הישן. אולם, ייתכן גם ולא הבלאי הטבעי גרם לנזילה אלא דווקא נזק שנגרם בידיים. לפעמים חפירה או קידוח שהתבצעו מעל הצינורות הם אלו שגרמו לנזילה. בכל אופן, עלינו לאתר בצורה המדויקת ביותר את מיקום הנזילה, כאשר בשעה זו המצלמה התרמית והמצלמות בעלות הסיב האופטי יכולות לסייע לנו. יש לציין שלפעמים הנזילה תהיה מאוד עמוקה כך שהשימוש בהן לא בהכרח יספיק לנו.

על מנת להבין האם התקלה שנוצרה היא אכן נזילה או שמא מדובר על תקלה מסוג אחר, עלינו להזמין איש מקצוע שמתמחה בבעיות שמתרחשות במערכת הביוב. איש המקצוע יוכל לומר לנו מהי הבעיה הספציפית, וכן לאמוד עד כמה הנזק חמור. עבודה במערכת הביוב היא עבודה שונה המצריכה שימוש בכלים יותר מתקדמים, וכמון הטיפול בבעיה עשוי להיות הרבה יותר מעמיק.

 

איך לאתר ולטפל בנזילה בביוב?

מערכת ביוב דורשת יחס ייחודי, כאשר ישנם מכשירים משוכללים, כמו המצלמה הרובוטית, שמוכשרים להיכנס לכל צינור ולשדר מתוכו תמונה בעלת איכות גבוהה מאוד ועם אפשרות להארה, תצלומי תקריב ואפילו אפשרות לטפל בבעיה עצמה באמצעות איטום הנזילה. לעיתים נצטרך לסמן את אותו חלק בעיתי, לשדר את מיקומו המדויק ולבסוף להחליף את החלק הזה בחלק חדש ותקין.

 

חיבור צינורות ביוב

הנחה תקינה של ביוב היא משימה מאוד חשובה. מדוע? מפני שהנוחות של הדיירים בבית תלויה בכך מאוד. התהליך הראשון בו פותחים בשביל להגיע למצב שהביוב שלכם מונח כראוי הוא, חיבור צינורות הביוב. במידה מסוימת, החיבור הזה די דומה להרכבה של משחק ילדים.

הרבה לפני שאנחנו מתחילים את השלב הטכני של הרכבת הצינורות והשיטות השונות להרכבה, חשוב להבין קודם באיזה חומר מדובר. כיום, החומרים השונים מהם עשויים צינורות הביוב די משתנים, כך שהצינורות יכולים להיות מפולימר (PVC); פלדה; ברזל יצוק; אסבסט-מלט; קרמיקה; בטון; וצינורות גלי.

השימוש בצינורות ברזל יצוק לרוב נעשה כשמדובר על מערכת חיצונית. בצינורות כאלה פחות חוששים לקורוזיה, בשונה מפלדה, אך צינורות מברזל יצוק גם מטבע הדברים די כבדים עבור ביוב פנימי. במיוחד במידה ואתם עושים זאת בעצמכם.

 

צינור ביוב אסבסט

תיקון והחלפה של צינורות ביוב אסבסט

לאורך שנים רבות צינורות האסבסט שימשו כמוליכי מים למי ביוב, שפכים וכמובן למי שתייה. גם בימים אלה עדיין תוכלו למצוא צינורות מהסוג הזה שפרוסים באדמות רבות, ברחובות ובכבישים במדינת ישראל. הטיפול בצינורות אסבסט דורש מלבד המיומנות המקצועית העצומה וניסיון גם היתר פורמלי מהמשרד לאיכות הסביבה, שכן האסבסט נחשב כיום לחומר מסוכן. בשנים האחרונות תיקון והחלפה של צינורות ביוב אסבסט הפכו להיות סוגיה מאוד נפוצה, שכן תשתיות אלה התיישנו מאוד וכעת עלינו לטפל בהם בצורה קפדנית ואיכותית.

 

אבחון צנרות אסבסט

בסופו של יום כל חומר בטבע סובל מהתיישנות. יש חומרים אצלם ההתיישנות והבלאי מופיעים בזמן די מהיר, ויש חומרים אצל ההתיישנות מופיעה לאחר זמן די ממושך. בהיבט זה, צנרת הביוב לא שונה מכל חומר אחר שתמצאו בטבע. כשמדובר על צינור אסבסט שניזוק או נחתך, ייתכן מאוד והחלפה מלאה שלו בצנרת חדשה לא תהיה הצעד החכם ביותר שלכם. בשל כך, פעמים רבות עם הופעתן של בעיות בצנרות האסבסט אנו נבצע אבחון מקיף ומדוקדק לקו הביוב, וכך נקבע האם יש צורך להחליף את על צנרת הביוב או שמא די בתיקון שלה.

את הבדיקה הזו לא כל אחד יכול לעשות, אלא רק חברה מקצועית ובעלת ניסיון המחזיקה במכשור מתקדם שבאמצעותו תוכל לקבוע מהו אופי הבעיה וממילא מהו אופן הטיפול בו יש לנקוט.

 

בעיות נפוצות שמופיעות בצנרות ביוב אסבסט

כידוע, ברגע שחומר מתחיל להתבלות ממילא התפקוד שלו מתחיל "לחרוק". הדבר נכון בגוף האדם, במוצרי חשמל וגם בצינורות ביוב מאסבסט. כאשר צנרת ביוב מאסבסט מתחילה להתיישן ככל הנראה עשויים להתגלות מספר בעיות שונות. הבעיות הנפוצות ביותר מופיעות דווקא במסגרת של תרחישים טבעיים, כגון: תזוזה של הקרקע, פעילות מכרסמים מתחת לפני השטח, שורשי עצים שחודרים פנימה ועוד. האמת היא שהבעיות הללו אינן מאפיינות רק את צינור האסבסט, אלא למעשה את מגוון סוגי הצינורות הישנים.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שלאסבסט יש נטייה חזקה יותר להחליד וממילא בסוף גם להישבר, יותר מאשר הצינורות החדשים יותר בדוגמת הפלסטיק. צנרת אסבסט שבורה או סדוקה גורמת באופן מידי להצפות, וכן מהווה מפגע סביבתי לא קל ואפילו מזהם! הריח של הביוב נחשב גם הוא למסוכן לבריאות ורעיל, ולכן במקרה וזיהיתם בעיה בצנרת האסבסט אנו ממליצים לכם לפעול בהקדם על מנת לטפל בנושא.

 

איך להחליף צינור אסבסט?

החלפה ותיקון של צנרת ביוב אסבסט מתבצעות לרוב באמצעות חפירה של האדמה (על ידי מחפרון או בובקאט) עד השלב בו הצינור נחשף. כאשר מגיעים לשלב הזה יש לחלץ את הצינור, לתקן או להחליף אותו, מתוך שיקול דעת מקצועי ורצון להימנע בעתיד מכל נזק שהוא. במידה ונקבע שיש צורך להחליף את צינור האסבסט בשל ריבוי שברים או חלודה משמעותית, את הצינור החדש שנתקין נעמיד בשיפוע של שני אחוז (במקסימום) ביחס לקרקע, זאת בכדי לאפשר למי השופכין לזרום בצורה טובה ותקינה. במעמד של חשיפת הצינור, הנתון הזה ייבדק, ובמידה ויהיה צורך לתקן את הצנרת עוד קצת על מנת לוודא שהמלאכה הושלמה כראוי – אנו פשוט נעשה זאת.

 

איך לתקן צינור אסבסט?

האמת היא שתיקון של צנרת אסבסט ישנה לא אמורה לקחת זמן רב, ובכל אופן אם אתם לא אנשים מקצוע שמוסמכים לעשות זאת – פשוט הימנעו מלבצע את העבודה לבד, אתם יכול להזיק לצנרת שלכם, ואפילו לגרום לנזק סביבתי. בשיטות היותר מתקדמות, אנו מחדירים חומר שמכיל סיבי קרבון המשולבים בדבקים ייחודיים לחלק הפנימי של הצנרת, כך שהדפנות הפנימיות שמתקבלות הופכות להיות חדישות וחלקות, וחזקות בצורה משמעותית (לפעמים אפילו פי 40) מהחוזק של הצינור עצמו.

ישנם מקרים בהם אנו יכולים לבצע תיקון של הצנרת אפילו ללא חפירה, זאת במקרים בהם הנזקים מינוריים בדוגמת סדקים קלים או חורים בלבד. הטיפול במקרים כאלה כולל החדרה של מצלמה בעלת סיב אופטי לצינור. תפקיד המצלמה הזו הוא לצלם את התוכן של הצינורות ולוודא שאין בצינור שברים נוספים שלא נגלו לעינינו.

 

תיקון והחלפה של צינורות ביוב אסבסט ע"י בולדוזר פיתוח

חברת בולדוזר פיתוח עומדת לרשותכם לביצוע עבודות מקצועיות של תיקון או החלפה של צינור ביוב אסבסט. בולדוזר פיתוח עובדים עם כל המסמכים והאישורים שנדרשים ממשרד איכות הסביבה, ויחד עם ניסיון עבודה עשיר במיוחד בטיפול בשברים, סדקים וחורים בצנרת מסוג זה. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בהקדם ואנו נשתדל לתת לכם מענה מהיר, מקצועי ויעיל.

 

מחירון החלפת צנרת ביוב ואינסטלציה

תיאור העבודה:מחיר:הערות:

מחיר שטיפת קו ביוב

550 ₪המחיר הוא עבור שטיפה של צינור 4 צול עד 6 צול, באורך של עד 40 מטר

מחיר הנחה של קו צינור ביוב

500 ₪מחיר למטר

מחיר הזזה של צינור ביוב

550 ₪המחיר הוא עבור התקנת צינור של 4 צול, כולל הארכת צנרת במטר, אך לא כולל חציבה

מחיר החלפה של איטום לצינור עקב דליפת מים מהאסלה

 

החל מ-250 ₪

 

——–

מחיר חיבור האסלה לרצפה

270 ₪——–

מחיר איטום אמבטיה

250 ₪

 

המחיר עבור הסרת רובה מהאמבטיה וחידושו

מחיר איטום חדר רחצה

450 ₪המחיר עבור איטום הרצפה, הקרמיקה וכן עבור חיבור הכיור והאמבטיה לקירות החדר

מחיר החלפת בריכת ביוב – בטון /  פלסטיק

3,000-2,500 ₪——–

מחיר פתיחת סתימת ביוב

340 ₪המחיר עבור פתיחת סתימה בצינור גלוי, אך לא כולל ביובית

מחיר פתיחת סתימה בבור ביוב – לחץ מים

540 ₪המחיר עבור שחרור סתימה בביוב של קוטר 6 צול (במקס') עם פריסת צינור של 10 מטר (במקס')

מחיר חפירת שוחות ביוב

1,350 ₪המחיר למטר

מחיר החלפת צינור הזנה חיצוני בין דוד השמש לדירה

440 ₪המחיר עבור החלפה של צינור למים חמים או קרים

מחיר החלפת ניאגרה

240 ₪עבור עבודה בלבד, ללא עלות הניאגרה

מחיר החלפת ניאגרה – מונובלוק

300 ₪עבור עבודה בלבד, ללא עלות הניאגרה

מחיר החלפת מנגנון לניאגרה מונובלוק

350 ₪עבור עבודה בלבד, ללא עלות הניאגרה

מחיר פירוק אסלה

150 ₪פירוק אסלה + ניאגרה +  ניתוק מצינור המים ומפתח הביוב

התקנת אסלה וניאגרה פשוטה

 

450

 

עבור עבודה בלבד, ללא עלות הניאגרה והאסלה

התקנת אסלה סמויה

 

1,800 ₪המחיר עבור התקנת אסלה + מיכל הדחה סמוי + חיבור הצנרת למי שופכין + חציבה בקיר ואיטום בסיום העבודה

התקנת כיור מטבח

 

350 ₪המחיר כולל גם התקנת סיפון, אך אינו כולל את העלות של החלקים

 

התקנת ברז נשלף למטבח

 

250 ₪המחיר עבור התקנה בלבד, ללא עלות החלקים עצמם
החלפת ברז250 ₪המחיר עבור פירוק + התקנה של ברז חדש, אך אינו כולל את העלות של החלקים
החלפת ברז פרח250 ₪המחיר עבור התקנה של ברז לשיש, אך בלא חישוב עלות הברז עצמו
התקנת כיור לחדר רחצה – ללא צנרת

 

350 ₪המחיר כולל גם התקנה של  הסיפון, אך אינו כולל את העלות של החלקים

 

התקנת כיור לחדר רחצה – כולל צנרת

 

400 ₪המחיר כולל התקנה של ברז וכיור + חיבור של הצנרת למי שופכין + חציבה בקיר ואיטום בסיום העבודה
התקנת אגנית למקלחון

 

1,400 ₪המחיר עבור התקנה של משטח מקלחת פלסטי, אך בלא חישוב של עלות החלקים
התקנת אינטרפוץ

 

1,600 ₪המחיר כולל: התקנה של ברז למקלחת – אינטרפוץ 3 או 4 דרך + שבירה ואיטום

לא כולל: עלות הברז ומחיר החרסינה

התקנת אמבטיה אקרילית (ללא פירוק)3,500 ₪המחיר כולל: ברז + חיבור למי שופכין + בנייה של קיר
החלפת אמבטיה למקלחון

 

3,500 ₪המחיר כולל: את כל עלות החומרים והחלקים הדרושים לפירוק האמבטיה וההרכבה של מקלחון חדש.

לא כולל: מחיר המקלחון עצמו

איטום הרווח בין השיש לקרמיקה

 

250 ₪המחיר עבור אורך מטר + פירוק הצנרת הישנה והנחה של צנרת פלסטיק

 

 

מחפשים שירות? השאירו פרטים ונחזור אליכם

מידע נוסף